Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Güliz Kına Astroloji

Astroloji, Burçlar, Aylık Burç Yorumları, Astroloji Danışmanlığı, gökyüzü, gezegenler, yıldızlar, astrology, astrolojidanışmanlığı, yıllıkyorumlar

Perşembe

14

Mart 2019

0

YORUMLAR

Ay burcunuz nedir?

Yazar , Kategori Astroloji

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere astroloji sadece burçtan ibaret değildir, burcunuz Güneşin o anda bulunduğu yer demektir, bunun dışında diğer tüm gezegenlerin bulunduğu diğer burçlarda sizde aslında vardır. (Merkürünüz Başak burcunda ise burcunuzdan çok Başak özelliklerini hissetmek mümkündür) Yükseleniniz ise doğduğunuz günün dakikasına göre belirlenir ve aslında haritanızdaki evlerin oturmasını sağlar. Haritada her bir gezegen birşey anlatır, Merkür zihnimizi, düşünce şeklimizi, Venüs ilişkiler ve parayı, Ay ise duygularımızı, annemizi ve annelik modelimizi, erkekte ise annesinin nasıl olduğunu ve nasıl bir kadın modeli aradığını.

Ayın bulunduğu alana göre farklı yorumlar vardır, şimdi haritanızda ayın bulunduğu burca göre yorumlara bakalım. (Bu yorumlar haritadaki ayın durumunu tam görmeden 100% doğru olmaz çünkü eğer haritada Ay – Satürn ile veya başka bir gezegenle kavuşumda ya da sert açıda ise tamamen farklı yorumlara yol açar, o yüzden en önemlisi bireysel haritanızın okunmasıdır).

Ay Koç burcunda: Ayın çok hoşnut olmadığı bir alandır, sabırsız bir yapı verdiği gibi ağzına geleni pat diye söylemek, duygularını sinirlerlenerek ifade etme verir.

Ay Boğa burcunda: Duygu tutmaya çok meyillidir, birşeye sinirlendiğinde hemen tepki vermez, içinde biriktirir ama patladığında ise yanardağ patlaması gibi olur. Sabırlıdır ama kin tutabilir!

Ay İkizler burcunda: Bu konumdaki bir ay duyguların hızlı değişimini verir, bir anda iyiyken huzursuzlanmak, seviyorken nefrete geçmek kişi için mümkündür. Kişi iki kişilikli gibi görünebilir, duygularını konuşarak ifade etmeye çalışır.

Ay Yengeç burcunda: Aslında burası ayın en rahat ettiği alandır ne de olsa yönettiği burçta, duygusallık, empati yapma yeteneği verir, anaç bir kişi ve koruma kollama yeteneği yüksektir. Fakat duygularını içine atmak, üzgünken bile birşey yokmuş gibi yapmak ve kolay alınmakta söz konusu olacaktır.

Ay Aslan burcunda: Bu alanda ay istediği duygusallığı gösteremeyecektir, duygularını göstermeyip hep kuvvetli durmaya çalışmak ve ben güçlüyüm bana birşey olmaz duruşu bu alanın en zorlayıcı tarafıdır. Bazen ego dolu konuşmalar yapmaya da kişi meyillidir.

Ay Başak burcunda: Duyguları ile zihni birbirine girmiş gibidir kişi, sürekli düşüp hesap yapma ve kafasında senaryolar kurmak mümkündür. Duyguların kodunu kırıp mantık çerçevesine oturtmaya kalkar, ağlamak gibi eylemleri anlayamaz, nedenki ne gerek var diyebilir.

Ay Terazi burcunda: Kimseyi kırmamak ve üzmemek için içindekini söyleyemez, hep bir ortama uyum sağlamaya çalışma ve şimdi yeri değil söylemeyeyim derken kendi şişer. Söylediği zamanda ayarı tutturamayıp birilerini daha çok kırması mümkündür.

Ay Akrep burcunda: Derin duygular besliyorum sana karşı şarkısı sanırım bir Ay Akrep tarafından yazılmıştır. Derin duygular, tutku, hırs ve kıskançlık Ay Akrebin tipik özelliklerindendir birinin onu sevip sevmediğini anlamak için krizler çıkartıp sevgisini test edebilir.

Ay Yay burcunda: Patavatsız birisini arıyorsanız buyrun size Ay Yay. Duygularınla pek irtibatta olmayan Ay Yay konumlaması birçok şeyi görmezden gelir ve duyguları hayatın draması olarak görebilir. Ağlayan birine ne gerek var şimdi bu duygusallığa diyebilir yanlış yerde ve zamanda yanlış şeyleri söylemekte üstüne yoktur 🙂

Ay Oğlak burcunda: Dünyanın en sabırlı insanı olabilir (özellikle burcuda Oğlak ise) duygularını içinde tutar, fırtınlar yaşar ama kimse anlamaz. Güçlü durmak ve sabretmek için yaratılmıştır sanki. Duygularını saklaya saklaya şişer ama yine de sen bana bunu yaptın diyemez. Sevgisini göstermenin de duygusal olmayan birçok yolunu bulabilir.

Ay Kova burcunda: Alın size bir patavatsız daha Yay kadar olmasa da duyguları ile temasta olmakta zorlanan ve empati yapamayan bir konumlama daha. İletişim kurarak duygularını anlatmak hatta bunun için yeni yollar bulmak Ay Kovanın işidir, bol konuşma ile duygusallık denildiğinde bir markadır kendisi 🙂

Ay Balık burcunda: Ah ne güzel bir konumlama ama kişi içinde ne kadar zor bir durum aynı zamanda. Empati yeteneği ve duygusallığı çooook yüksektir, duyguyu çeker, birinin anlattığı dergi yaşarmış gibi dinler, onu derdine ortak olur, hatta kişi konuyu kapatır o üzülmeye devam eder. Merhamet denilinde Ay Balık bir numaradır. Sadece bazen duyguları ile hayalleri birbirine karıştırıp bir ilizyonun içinde olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir