Güliz Kına Astroloji

Astroloji, Burçlar, Aylık Burç Yorumları, Astroloji Danışmanlığı, gökyüzü, gezegenler, yıldızlar, astrology, astrolojidanışmanlığı, yıllıkyorumlar

Cuma

24

Ağustos 2018

1

YORUMLAR

Balık burcunda dolunay! Hayaller ile gerçekler arasında bir yol!

Yazar , Kategori Astroloji

16097 p 37 1516905689 936

Balık burcunda dolunay 26 Ağustos pazar günü öğlen saatlerinde gerçekleşecek, güneş yenice geçtiği Başak burcunda, Ay ise Balık burcunda olacak. Hareketli geçecek bir yaz döneminden önceden bahsetmiştik, önceki yeni ay Aslan burcunda yaşadığımız tutulma idi ve etkisi 6 ay boyunca devam ediyor olacak. Bu yeni ay içindeki gücü keşfet, hayatının kontrolünü elinde al ve seni mutlu etmeyen şeyleri değiştir, hayatından çıkar ve yenilen dedi. Bu süreçte geri giden gezegenler aslında bize bir sorgulama süreci yaşattı, neredeyim, neden bu durumdayım, mutlu değilsem neden bu işin içindeyim, değişiklik yapmak mı, değişmektense ölmeyi tercih ederim bile dedik ama değişim ne yazık ki kaçınılmaz.

Şimdi bütün bu olaylar arasında aslında çokta önemli bir kapı açılıyor hepimiz için “HAYAL KUR” diyor gökyüzü. Evet evet hayal et, sınır tanıma, korkma, en iyisini iste, nasıl olacağına da sen karışma! Aslında hepimiz sonsuz sınırsız potansiyeller içeren varlıklarız, ama içimizdeki korkularımız, geçmiş deneyimlerimiz, kendimizi eksik hissettiğimiz alanlar, toplum – aile baskıları hepimizin üzerinde durdurucu etkiler yapıyor. Şimdi mantıkla çözemediğimiz konulara, hayallerimiz ile çözümler bulabiliriz veya akışa bırakarak evrenin bizim için en iyisini yapmasını isteyebiliriz.

Şimdi gelelim Ayın bulunduğu Balık burcuna, zodyağın son burcu Balık aslında bir bilme ve kabullenme hali içindedir, evrene, akışa en açık ve hassas burçlardandır. Hayal gücü kuvvetlidir Balıkların, hayal kurarlar ama öyle hayaller kurarlarki bazen gerçeklikten uzaklaşırlar veya adım atmakta zorlanabilirler. Karşısında bulunan Başak burcu planla, hesapla, mantık var çalışmadan birşey olmaz derken, balık sen iste, evrenin neyi nereden, nasıl vereceğinden sana ne der! Evet hep hayal dünyasında yaşamayacağız, hayatın gerçekleri ve yapmamız gerekenlerde var ama herşeyde bir hayalle başlamaz mı? Eğer kendinize bir hayal kurup, onun içinde bulup, duygusuna girebiliyorsanız olmasının yarısını halletmişsiniz demektir. Diğer yarısı içinde Başak burcu tarafını kullanıp çalışmak, adım atmak gerekir ama bunları yaparken de hep evrenin bizi desteklediğini hissedebilmek!

Bence bu hayat sihirli, keyifli ve her anı sürprizlerle dolu, küçükken herşeyde bir sihir olduğuna ve istenilen herşeyin olabileceğine inanırdım, büyürken size bunun böyle olmadığını, çok çalışmak gerektiğini, sorumluluk almak gerektiğini, belli bir yaştan sonra çokta fazla abartılı eğlenmemek gerektiğini öğretiyorlar. Sonra ise sistemin harikalığını unutup, birer robot gibi sitemin çarkları içinde yaşıyoruz. Şimdi ise sınırsız hayal kurmanın vakti, dileklerinize odaklanmanın, sınırsızlık içinde mutluluk ve sevgi ile istemenin zamanı. Atmanız gereken adımlar ve isteklerinizin sonucunu görmek için ise Eylül ayında Başak burcunda yaşayacağımız yeni ay ve sonrasındaki dönem iyi olacak.

Şimdi hayallerinizi hayatınıza çekme, isteklerinize odaklanma ve güzel bir gelecek yaratma fırsatınız var! Sahi siz neler isterdiniz? Bence bir hayal listesi bu dolunaya çok yakışır! Eğer bu dönemde bitişler yaşıyorsanız fazlaca tutunmanın anlamı yok, yeni ve güzel şeyler ancak bitişlerden sonra gelebilir. Bu sadece kişiler veya ilişkiler anlamında değil, duygu, düşünce ve tutumlar anlamında da söz konusu. Ne olacağını ya da olması gerektiğini bildiğiniz ama ilerlemeye cesaret edemediğiniz konular, verilen tepkiler veya bir patlama noktası ile ortaya dökülüp siz içinizde birikenleri dökebilirsiniz. Bu dolunay hassasiyetlerimizi de tetikleyecek etkiler içerecek, tepki vermeyi ya da işleri akışa havale etmeyi seçebiliriz ama hayatımızda değişiklikler yapmak için adım atmazsak bizim adımıza birileri bunu yapmayacaktır unutmayın.

Bu dolunayda kendinize bir sorun ne istiyorsunuz? Bunun olması için neler mümkün? (bu arada zihninizin olmaması için sıraladığı bahane ve bilgilere de dikkat edin). Hakkınızda hayırlı olan, mutluluk ve sevgiyi yolunuza getiren güzellikler kolaylıkla yolunuza gelsin.

1 Yorum

  1. Avatar Zeynep

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir