Güliz Kına Astroloji

Astroloji, Burçlar, Aylık Burç Yorumları, Astroloji Danışmanlığı, gökyüzü, gezegenler, yıldızlar, astrology, astrolojidanışmanlığı, yıllıkyorumlar

Pazartesi

10

Nisan 2017

0

YORUMLAR

Terazi Burcunda Sürprizli Dolunay!

Yazar , Kategori Astroloji

İlahi Adalet Vakti! 

Dolunaylar hep yazdığımız üzere ektiklerimizi biçme, gizli saklı olayların ve duyguların ortaya çıkma, görünür olma zamanıdır. Bir nevi akılla – duyguyu bir araya getirme zamanıdır ama tabiî ki bu ikisi bir araya gelene kadar çatışmalarda olacaktır.

11 Nisanda Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşiyor; Koç – Terazi aksı ilişkiler aksı diye geçer çünkü Koç ben derken, Terazi sen der ve aslında bu dengeyi oturtmak önemlidir. Yani bu işin bir ucunda BEN demek varken diğer ucunda SEN demek var veya BİZ demek var!

Konu Terazi burcu olunca işin içinde adalet var, eşitlik var, denge var, uyum var, ilişkiler var. Bu dolunay sırasında Merkür yenice geri harekete başlamış olacak, Venüs hala daha geri harekette olacak, İlahi gücü, şifayı, merhameti anlatan Jüpiter de geri harekette ve yine yakınlarda geri harekete başlayan karmanın lordu, zorlu sınavların gezegeni Satürn de. Bu kadar geri hareket ne demek ki?

Öncelikle bu kadar geri hareket, geriye dön bak, neleri yaptın, neleri yarım bıraktın, nelerde BENCİL oldun, nelerde başkalarını da düşündün, nerelerde kendini düşündün ve başkalarının haklarını hiçe saydın diyecek. Aslında birçok insana kızıp kendimizde ufak ya da büyük hak yiyebiliyoruz. Bir insanın yolunu ya da çıkış kapısı kapatan araba, sıranın önüne izin almadan geçilerek halledilen işler, çalışanlarının hakkını yiyen sigortasını düşük gösteren işverenler, iş yerinin kaynaklarını har vurup harman savuran çalışanlar, ilişkilerinde türlü hileler döndüren kişiler, terazisinin kefesi eksik tartan esnaflar, söylenen tatlı –acı yalanlar, işini hakkıyla yerine getirmek yerine kaytaran çalışanlar, mirasta kardeşinin hakkını yiyen, fazlasını alan insanlar, konumunu kötüye kullanan müdür ve yöneticiler!

Sanırım bunlar aslında şu anda toplum olarak iyiye gitmeyen gidişatın da göstergesi çünkü bireysel bazda olan çökkünlük ve saygısızlık toplum geneline yayılır, o yüzden önce kendimize çeki düzen vermeliyiz iyi bir toplumda yaşamak istiyorsak!

Peki bu dolunayda neler olacak?

Bu dolunay eskiden gelen konuları önümüze getirecek ve yüzleştirecek, eğer adalet ile kazanılamayan şeyler varsa ilahi adalet ile kazanılacak, niyete bakılacak! Yani eskiden birinin hakkını yemişseniz, şimdi birisi sizin hakkınızı yiyecek ve nerden geldiğini anlamayacaksınız, eğer birini suçu olmadığı halde işten attırdıysanız, şimdi sizin başınıza aynısı ya da benzeri gelecek. Ne demişler ne ekersen onu biçersin! Sadece kötü yorumları yok tabiî ki; iyilik yapanlar, insanlara yardım edenlerde evrenin bolluk, bereket ve sürpriz yağmuruna tutulacaklar!

Beklenmedik gelişmeler, haberler, sıkışık olanlara pat diye nereden geldiğini anlayamayacakları yardım ve paralar söz konusu olacak. Evren ilahi adaletinin kapısını açacak, ortaya son derece şenlikli durumlar çıkacak. İlişkilerimiz ise son derece gündemde olacak bu aşk ilişkisi de olabilir, arkadaşlıkta, eskiden kapanmayan konular yine karşınıza gelebilir ama bu sefer ya af için, ya hatanızı görmeniz için olacak. O yüzden bugünlerde karşınıza gelen konulara bir daha bakın geçmişte nasıl davranmıştınız diye, küs kaldığınız insanlar karşınıza çıkarsa affedin onları hem siz rahatlayın hem de onları rahatlatın (yapılanları unutun demiyorum), eğer siz birilerine bir şey yaptınız ve vicdanınız çok rahat değilse arayın af dileyin.

Yeni Ay Koç burcunda olmuştu, başlangıçlar demekti, ne yapmak istediğinizi belirleyin demekti, çocuksu içgüdüler demekti, ama burada sadece kendinizi düşündü iseniz şimdi BİZ demeyi anlamak için bir şeyler yapın. Zaten Koç burcundaki yeni Ay geri giden gezegenler dolayısı ile ancak fikir seviyesinde başlangıçlara izin verebildi, çok fazla görünür ilerleme fırsatları çıkmadı.

Karmik bağ en zorudur yani toplumu kandıranlar, gözünün içine baka baka söylenen yalanlar, toplulukların ve kitlelerin haklarını onları kandırarak alanlar, ülkesine düşmanlık edenler, halkını süründürüp kendi sefa sürenler vay halinize!  Karmanın Lordu Satürn bu durumları pek affetmez ve bunların hesabını her nerde olursa olsun sorar.

Yani toparlarsak ektiğimizi biçeceğiz ve bu kadar geri giden gezegenle çooook eski hesaplar bile açılabilecek gibi görünüyor. Özellikle ilişkilerde aldatanlar, kandıranlar, iyi niyeti kötüye kullananlar, şimdi geri ödeme zamanı. Oldukça iyicil de bir dolunay aslında (her ne kadar içinde gerginlik barındırsa da) herkese hakkını verecek ve bazı kişilere son derece cömert olacak. İyilik yapanlar iyilik bulacak ve birçok güzellik arka arkaya gelecek.

Hepimizi vicdan hesabına davet edecek bu dolunay! Biliyorsunuz haksızlığa dur dememenin de suça yardımdan cezası vardır! Sadece kendi hakkınızı değil, komşunuzun, arkadaşınızın hatta hiç tanımadığınızın hakkını da savunduğunuzda insanlığın gereğini yerine getirmiş olursunuz. Terazi burçları tam da böyledir, bir yerde gördükleri haksızlığa her ne olursa olsun dur demek için girişirler ve genelde duydukları laf “senin üstüne vazife mi?” olur, evet üstüme vazife diyeceksiniz çünkü bu dünyaya insan olarak geldiyseniz, evinizden, şehrinizden, ülkenizden ve yaşadığınız dünyadan sorumlusunuz! Sorumluluğu üstünüze aldığınız, geçmişe dönüp bakıp güzel değerlendirmeler yaptığınız ve vicdan hesabı yaptığınız bir dolunay dönemi olması dileği ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir