Güliz Kına Astroloji

Astroloji, Burçlar, Aylık Burç Yorumları, Astroloji Danışmanlığı, gökyüzü, gezegenler, yıldızlar, astrology, astrolojidanışmanlığı, yıllıkyorumlar

Astroloji Haritasında Evler

Astroloji haritaları hayat alanlarımızı evler aracılığı ile anlatırlar. Haritamızda 12 ev vardır ve hayatımızın 12 farklı alanını temsil ederve biz gezegenlerin buralarda bulunmasına ya da transit geçişlerine göre yorumlar yaparız. Birçok astrolog bazen yorumlarında bu evlerden bahsederler aslında amaç az da olsa astroloji bilenlerin neden bahsettiğimizi anlamasıdır. Gelin bakalım evlerin anlamları nelermiş ve hayatımızın hangi alanlarını temsil ediyorlarmış…

1.EV

Yükselen burcumuz ile başlayan ev birinci evdir. Burası aslında bizim fiziki görünümümüz, aynı zamanda dışarıdan nasıl algılandığımız ile de ilgilidir. Sağlığımız, görünüşümüz, motivasyonlarımız, istek ve arzularımız bu ev ile alakalıdır. Aslında bizi biz yapan her şey ve tüm bedenimiz diyebiliriz. Çok güçlü bir evdir ve buradan geçen transitler önemlidir.

2.EV

Bu ev aslında daha çok sahip olduğumuz dünyevi şeylerle alakalıdır. Yani daha çok bizi hayatta destekleyen ve yaşamımızı idame ettirmemize yardım eden şeyler; mesela parasal durumumuz. Burası daha çok kazandığımız para ya da para kazanımımızın nasıl olacağını anlatan evdir. Bu ev birinci evi destekleyen bir evdir ve gücü birinci evden daha azdır.

3.EV

Bu ev öncelikle kardeşlerimizi anlatır. Yakın akrabalarımız, kuzenlerimiz, komşularımız da bu evle anlatılır. Aynı zamanda yakınlarımızla olan iletişimimiz, eğitim hayatımız, kısa seyahatlerde bu evle açıklanır. Yazı yazmak, eğitim vermek ve sözleşmelerde bu evin konuları arasındadır. Gücü zayıf bir evdir.

4.EV

Haritanın ana aksındaki önemli evlerden birisidir. Ailemiz, köklerimiz, babamız ve atalarımızı anlatan evdir. Atalarımızdan bize gelen, aktarılan konuları ve durumları da anlatır. Hayatın sonu ile de alakalıdır. Gayrimenkul konuları da bu evin konuları arasındadır. Yaşadığımız evimiz ve ailemiz bu evle anlatılır.

5.EV

Aşk konularını anlatan bir evdir fakat diğer önemli bir konusu da çocukları temsil ediyor olmasıdır. Aşk hayatımız, aşka yaklaşımımız, eğlence anlayışımız ve hobilerimiz bu evle temsil edilir. Çocuk sahibi olup, olamayacağımız, çocuklarımız ile ilişkimiz ve çocuğumuzla ilgili tüm konular bu evle temsil edilir. Hobi olarak yaptığımız işlerde bu evle alakalıdır. Dördüncü evden daha az güce sahiptir. 4

6.EV

Çalışma hayatımız ve hizmet etme durumumuz bu evle temsil edilir.  Bizim için çalışanlar, hizmetliler, kiracılar bu evle temsil edilir. Günlük işlerimizi de bu ev anlatır. Hastalıklarımız, sağlık açısından zayıf olacağımız alanlar ve evcil hayvanlarda bu evin konuları arasındadır.

7.EV

Kuvvetli evlerden biridir. İkili ilişkilerimizi, evliliğimizi ve ortağımız var ise ortağımız ile olan ilişkimizi anlatır. Açık düşmanlıklarla da alakalıdır bu ev. Danışmanlıklar ve davalar da bu evin konuları arasındadır.

8.EV

Ortak para konularını, banka kredilerini ve mirasları anlatan evdir. Ameliyatlar ve Ölümle de alakalıdır. Eşin ya da ortağın parasını da anlatır.

9.EV

Yüksek eğitim ile ilgili konular ya da yurtdışında eğitim almak gibi konular bu evle anlatılır. Yine yurtdışında çalışma, yurtdışı ile yapılan işler, yabancılar ve yurtdışına seyahatler bu evin konuları arasındadır. İnançlarımız ile de alakalı bir evdir ve dini konuları da anlatır. Astroloji bu ev ile temsil edilir. Yayıncılık, hukuksal konular, uluslar arası hukuk konuları bu ev ile temsil edilir.

10. EV 

Haritanın en kuvvetli evlerindendir. Haritamızın en tepe ve görünür noktasıdır. Toplum önünde olma ya da toplumun bizi görme şekli ile alakalıdır. Mesleğimiz ve kariyerimizi temsil eder. Patronları, yöneticileri ve mevkii durumumuzu anlatır.

11. EV 

Ana olarak bu ev bizim sosyal çevremizi ve arkadaşlarımızı temsil eder. Yine dernekler, kulüpler ile ilgili işler ve sosyalliğimiz bu evle temsil edilir. Aynı zamanda hayallerimizi ve umutlarımızı anlatan evdir.

12. EV 

Haritamızın en kapalı alanıdır. Gizli düşmanlıklar ve arkadan çevrilen işlerle alakalıdır. Bilinçaltımızı ve burada yatan korkularımızı temsil eder. İftiralar, talihsizlikler, kayıplar, hastaneler ve hapishaneler ile alakalıdır. Perde arkasında çalışmak veya gizli görevlerde çalışmak ile alakalıdır. Büyücülük, büyü ve korkularımızı da anlatan bir evdir.