Güliz Kına Astroloji

Astroloji, Burçlar, Aylık Burç Yorumları, Astroloji Danışmanlığı, gökyüzü, gezegenler, yıldızlar, astrology, astrolojidanışmanlığı, yıllıkyorumlar

Pazartesi

29

Ağustos 2016

0

YORUMLAR

MERKÜR RETROSU… DURUP DÜŞÜNME VAKTİ!

Yazar , Kategori Astroloji, Aylık Burç Yorumları

Merkür Başak Burcunda geri hareketine başlıyor!

Önce Merkür geri hareketinin genel etkilerine bakalım! Merkür iletişim ile alakalıdır ve bu gezegenin yavaşlaması ve geri hareket etmesi korkulacak bir şey değildir ama dikkatli olmamamız gereken zamanlardır. Önce bu hareketin genel etkisini sonrada burçlara etkisini aşağıda bulabilirsiniz…

  • Yaptığımız işlerin, projelerin üzerinden geçmek ve yeniden değerlendirmek,
  • Eskilere gidip, bazı kapanışlar yapmak ve üstesinden gelemediğimiz konularla ilgili bazı çıkış yolları bulabilmek,
  • İçe dönmek, zihni biraz yavaşlatıp, kalbimize odaklanmak,
  • Eski ilişkilere dönmek, yarım kalan ilişkilerle ilgili tamamlanmalar yaşamak,
  • Detaylarını atladığımız işlerdeki eksikleri görmek, değerlendirmek,
  • İletişim ile ilgili her konuda yaşanacak aksaklıklar ve terslikler, (telefon, bilgisayar, e-mail problemleri ya da konuşup anlaşamamak durumları)

Bu genel etkilerin yanı sıra bu geri hareket Başak burcunda olduğundan; detaylara odaklanmanın önemine vurgu yapıyor, bazen en büyük çözümler detaylarda saklıdır!

Bu geri, hareket oldukça kuvvetli olacak ve tabiî ki herkesten biraz daha çok Başak ve İkizler burçları etkilenecek ve bu burçların haritamızda bulunduğu alanlar.

Ben Merkür’ün geri hareket ettiği dönemleri seviyorum, tamamlanmamış birçok işi bu zamanda tamamlayabiliyorum. Hatta bazen kafamda çözemediğim konularla ilgili çözümler “evreka” modunda aklıma geliveriyor. Sanırım zihnin temposu biraz yavaşladığından içten gelen yazılar yazabiliyorum ve odaklanmam gereken birçok şeye bu zamanda odaklanıyorum!

Merkür geri hareketi kötü müdür? Bazen aksiliklere neden olsa da Merkür’ün geri hareketi bence geçmişte kalan hataları, yanlışları ve eksikleri düzeltmek için iyi bir zamandır. Herşeye iyi tarafından bakıp öyle algılarsanız kesinlikle olaylar öyle gelişecektir ama korkup kötü beklentilerde olursanız etki daha ağır olacaktır.

Burçlara etkisine kısaca bakarsak:

Yükselen Koç: İş yeriniz, çalışma hayatınız, çalışma arkadaşlarınız ve sizin için çalışan kişilerin hatalı iş yapmaları, yanlış anlaşmanız ve iş yerinde yaşayacağınız bazı problemler söz konusu.  Bilgisayarınızı ve telefonunuzu yedekleyin. Ayrıca sağlığınızla ilgili konularda bazı eskiden yaşadığınız sıkıntıların gündeme gelmesi de söz konusu olabilir.

Yükselen Boğa: Aşk konuları gündemde bu geri harekette, Eylül sonuna kadar eski aşklarınızdan haber alabilirsiniz, görüşebilirsiniz ve eskiden neden yürümediğini konuşabilirsiniz. Tekrar bir şey başlar mı bilemiyorum ama eskileri yad etmek size iyi gelebilir. Ayrıca çocuklarınızla ilgili konularda bazı düzeltmeler yapmanız gereken konular ve eskiden olan yanlış işlemler gündeme gelebilir.

Yükselen İkizler: Gayrimenkul konuları, evinizle ilgili düzeltmeniz, yaptırmanız gereken şeyler gündemde olacak. Yine aileniz özellikle babanız ile ilgili konularda yapmanız gereken şeyler ve bazı eskiden kalan konuların, işlemlerin gündeme gelmesi söz konusu.

Yükselen Yengeç: Kardeşleriniz ile ilgili konular, her türlü yazışmalar, anlaşmalar ve kontratlar gündemde olacak. Yakın akrabalarla ilgili olan bazı sorunlar, paylaşılamayan şeyler gündeme gelebilir ve eskiden kalan sorunlar, konular açılabilir. Yanlış anlaşmalara açık olduğunuz için kardeşleriniz ve yakın akrabalarla olan konulara ve yazışmalara dikkat! Yine kısa seyahatlere giderseniz bu seyahatlerde yaşanacak bazı aksaklıklar, gecikmeler söz konusu olabilecek.

Yükselen Aslan: Bu geri hareket döneminde parasal konular gündemde olacak. Eskiden kalan borçlar ya da alacaklar gündeme gelebilir. Aynı zamanda kazancınız ile ilgili konularda bazı aksaklıklar söz konusu olabilir. Para alırken, verirken, bankaya yatırırken veya çekerken dikkat edin sevgili Aslanlar, yanlışlıklara açık bir zamandayız.

Başak ve Yükselen Başaklar: Yönetici gezegeniniz Merkür’ün geri gitmesi sizi zaten bir hayli etkilerken birde sizin burcunuzda gidiyor olması hem iyi hem de biraz zorlayıcı olacak. Bugünlerden başlayarak Eylül ayı boyunca detayları atlamamaya ve bir şeyleri gözden kaçırmamaya dikkat edin sevgili dikkatli Başaklar. Yapmak istediğiniz işlerde ilerleme kaydedememek, geçmiş işlerden bazı sorunlu durumların ortaya çıkması söz konusu. Hesap hataları, yaptığınız işler ve durumlarda bazı şeyleri atlamanız ve yanlış anlamanız ya da anlaşılmanız söz konusu dikkatli olun! Bu ay boyunca imzalayacağınız her evrağı ya iki kere okuyun ya da birinin daha göz atmasını isteyin!

Yükselen Terazi: Merkür gerilemesi sizin haritanızda bilmediğiniz konuların gündeminize gelmesine ve bazı şaşırtıcı durumlar olmasına neden olabilir. Haberiniz olmadan yapılan işler ya da işlemler dolayısı ile bazı sıkıntılı durumlar oluşabilir. Bilginiz dışındaki bazı durumlar, arkanızdan iş çeviren kişiler ve neden olduğunu anlamadığınız bazı terslikler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Akrep: Arkadaş çevreniz, sosyal organizasyonlar, kulüp ve dernekler ile ilgili konularda bazı sıkıntılar ve terslikler yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile ilgili konularda yanlış anlaşmalar, küslükler ve bazı iletişim sorunları olabilir. Yine küs olduğunuz ya da uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarınızdan haber alabilir ya da görebilirsiniz.

Yükselen Yay: Kariyeriniz, iş ile ilgili konular ve bu konularda eskiden kalan bazı ödeşmeler söz konusu olabilir. Yine iş ile ilgili konularda düzeltmeniz ya da üzerinden tekrar geçmeniz gereken bazı şeyler olabilir. İş konularında iletişime, her şeyi doğru anladığınıza ve iletişiminize ekstra dikkat edin!

Yükselen Oğlaklar: Yurtdışı, yabancılar, yüksek eğitim ile ilgili konular ve uzaklara seyahatler konularında bazı gecikmeler, aksaklıklar ya da önceden yapılmış başvurular ya da görüşmeler ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Eğer yurtdışı seyahatine gidecekseniz uçak saatine iyi baktığınıza emin olun, gecikmeler ve bazı aksaklıklar olabilir.

Yükselen Kova:  Ortak finans, eşinizin parası, ortak yaptığınız iş ile ilgili konular, bankalar, krediler ve borçlar konuları gündemde. Eğer bankadan kredi alacaksanız ya da para yatıracaksanız en iyi oranı aldığınıza ve herşeyi iyi okuduğunuza emin olun. Eskiden kalan borçlar gündeme gelebilir.

Yükselen Balıklar: İkili ilişkiler, evliliğiniz ve birebir olan tüm ilişkilerde ve konuşmalarda dikkatli olun. Eşiniz ile ilgili bazı sorunlar varsa belki bunları konuşmanın, çözmenin ve tertemiz ilerlemenin zamanıdır. Yine eski ilişkiler, eski eşler ile ilgili konular gündeme gelebilir. Ortak iş yaptığınız kişilerle ilgili konularda doğru anlaşmaya ve düşmanca hareket edebilecek kişilere de dikkat edin!

Güliz KINA

ASA. MAPAI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir