Güliz Kına Astroloji

Astroloji, Burçlar, Aylık Burç Yorumları, Astroloji Danışmanlığı, gökyüzü, gezegenler, yıldızlar, astrology, astrolojidanışmanlığı, yıllıkyorumlar

Cuma

15

Kasım 2019

0

YORUMLAR

2020 yılı burç yorumları – Yay burcu!

Yazar , Kategori Astroloji

sagittarius e1563634996316

2020 yılında burçları neler bekliyor? Yay ve Yükselen Yay 2020 yılı yorumu!

Yay & yükselen Yayların: 2020 yılı Yaylar için yılın parasal konularda hem zorlanmalar hem de değişim yine gündemde olacak özellikle ilk yarısında, ikinci yarısında ise burçlarında yaşanacak tutulmaların başlaması ile birlikte hayatlarını sil baştan yazabilecek Yaylar ve yükselen Yaylar!

Yıl başlangıcında Yengeç – Oğlak aksında yaşadığımız tutulmaların devamı olan ve 2020 yılına girmeden hemen önce 26 Aralıkta yaşayacağımız Oğlak burcundaki Güneş tutulmasının karşılığı olan tutulma 10 Ocakta Yengeç burcunda bir ay tutulması olarak gerçekleşecek. Bu tutulma Yaylar için ortak para konularını gündeme getirecek, yeni bir iş başlangıcı ya da iş değişimi aralık sonunda ve Ocak başında söz konusu olabilir. Bu tutulmalar 2019 yılından bu yana olmakta olduğundan geçen yaz yani 2019 yılı Temmuz ayına dönüp bakmanız Aralık sonu Ocak başındaki etkiler için bir fikir verecektir. Bu dönemde iş değişimi, para ile ilgili bir gelişme, bir yatırım fırsatı, iş kurma gibi konular gündemde olabilir. Parayı kullanmayı, parayı kazanmak ve tutmak için yollar bulmayı öğreniyor Yaylar!

Ocak ayında Mars burcunuzda ilerlemekte olacağından sizin için son derece hızlı bir ay olacak, sadece aceleci tavrınızı tetikleyecek bu durumda aşırı acele kararlar almamaya ve girişimler yapmamaya dikkat! 17 Şubatta Mars Oğlak burcuna yani sizin para alanınıza geçecek, aslında bu para konularında iyi girişimleri tetikleyecek bir etki iken geri giden Merkür bu dönemde ilerlemeyi biraz zorlaştırabilir, yine de önceden yapılan konuşmalar, görüşmeler, kaçtı sandığınız şanslar bu dönemde gündeme gelebilir.

17 Şubat – 10 Mart arasında Balık burcunda yaşanacak Merkür gerilemesi sizin ev, aile, gayrimenkul konularını anlatan alanda olacak. Yükselen Yayların haritasında Merkür hem ikili ilişkiler hem de kariyer yöneticisi olduğundan tüm bu konularda ilerleme değil, eskiyi değerlendirme, düşünme ve değerlendirme dönemi olacak. Bir geri çekilme ve değerlendirme dönemi olacak tabiiki bu dönemde iş değiştirmek ve ev değiştirmek çok uygun olmayacaktır. Eski ilişkiler ise gündeminize gelebilir.

2020 yılının hem zorlu ama hem de Jüpiter’in bu alandan geçmesi dolayısı ile şanslı gelişmeler yaşanacak alanı, biraz öncede bahsettiğim para kazanma ve kullanma alanı olacak. Bu 2019’dan başlayarak etkin olan transit 2019 yılında hem daha zorlu hem de değişimsel yansıdı bu etki 2020 yılında da devam edecek ama Jüpiter’in de bu alana gelmesi ile daha destekli olacak. Para konularında yapılandırma çalışmaları yılın ilk yarısında da aktif olacak. Yılın dikkat etmek gereken zamanları için özellikle bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Yılın en önemli bir diğer gezegen gerilemesi ise 13 Mayıs – 24 Haziran arasındaki Venüs gerilemesi olacak (ikizler burcunda). Venüs genel anlamda ilişkileri ve para konularını etkilediğinden bu alanlarda dikkatli olmak gerekecek. Sizin özelinizde ise ikili ilişkiler ve evlilik alanında olacağından evlenmeyi düşünen Yaylar varsa bu dönemi pas geçerlerse iyi olur. Yine evlilikte veya ilişkinizde bazı eski konular gündeme gelebilir bu dönemde. Yeni ilişkilere girmek, parasal konularda ilerlemek için ise iyi bir dönem olmayacak. Venüs gerilemesi karşınıza çıkan karmik bağlarınızın olduğu kişiler anlamına da gelir bu konulara da dikkat diyorum bu dönemde, yeni aşk için iyi bir dönem olmayacak. Çocuklarınız ile ilgili konularda ise önemli kararları bu dönemde almamaya dikkat!

5 Haziranda burcunuzda 2 yıl boyunca yaşanacak tutulmaların ilki geliyor, bu bir Ay tutulması olacak ve hayatınızla ilgili ciddi yüzleşmeler yaşatabilecek. eski aşklar, eşler, işler ve geçmişiniz bu dönemde gündemde olacak, daha önceden yaptığınız işlerin veya başlattığınız ortaklıkların da sonuçlarını görebileceğiniz bir dönem.

21 Haziran – 5 Temmuz tarihlerinde Yengeç – Oğlak aksında yaşayacağımız ve bir serinin sonunu anlatacak olan tutulmalar tekrar gelecek. Bu tutulmalar para kazanma ve para yönetimi konularında son ayarlamaları yaparak ortadan kaybolacak. Bu senenin ikinci yarısında ise tutulmalar Yay – İkizler aksına geçecek işte bu tutulmalar hayatınıza hem genelinde hem de ilişkiler aksında bir değişim ve yenilenme dönemini başlatacak. Bekar olan yükselen Yaylar evlilik kararı alabilir, evli olanlar ise biraz sarsılabilir ve bazı durumlar evliliklerinde değişebilir.

Yılın diğer bir önemli olayı ise Mars gerilemesi, bu gerileme yılın sonlarına doğru olacak, 10 Eylül – 13 Kasım arasında Koç burcunda devam edecek bu gerileme sizin hem arkadan çevrilen işler, sağlık ve aşk alanınızı yönettiğinden bu konularda eski bazı durumlar gündeme gelebilir. Yeni ilişkiye başlamak veya yeni girişimler yapmak için iyi bir dönem olmayacak. (bu etkileri yazma sebebim korkunuz diye değil, kendinizi bu durumlara göre ayarlayın diye)

Yılı bitirirken ise en önemli tutulmalar 30 Kasımda yine bir ay tutulması olacak ki bu sizin karşıt burcunuz olan İkizler burcunda, ilişkilerle ilgili önemli bir gelişme ve sonuçlanma söz konusu olabilir. Bir diğeri ise 14 Aralıkta olacak burcunuzdaki kuvvetli Güneş tutulması olacak. Hayatınızda yeni bir döneme hazır mısınız?

2020 yılında değişimler çok net olacak ama bunlar olmadan önce de bizi çok düşündürecek ve ileri geri yaptıracak bir yıl, hep söylediğim gibi değişimlere ayak uydurur ve izin verirseniz daha güzel bir dönem geçirirsiniz. Eğer bireysel haritanızdan detaylı analiz almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz. Sevgiyle kalın… Tamamlayıcı yazılar olabilecek 2020 yılındaki genel etkiler yazımı bu linkten okuyabilirsiniz. Yine 2020 tüm gezegenlerin gerileme tarihlerini de bu linkte bulabilirsiniz. 2020 yılı genelini anlatan videom aşağıda, yine Ocak ayını anlattığım videomu da aşağıda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir