Güliz Kına Astroloji

Astroloji, Burçlar, Aylık Burç Yorumları, Astroloji Danışmanlığı, gökyüzü, gezegenler, yıldızlar, astrology, astrolojidanışmanlığı, yıllıkyorumlar

Perşembe

2

Nisan 2020

1

YORUMLAR

Terazi burcunda dolunay! İlahi adalet ve denge vakti!

Yazar , Kategori Astroloji

download 2

#Terazi burcundaki #dolunay bizlere neler getirecek?

8 Nisan sabah 05.34 sularında #Terazi burcunun 18 derecesinde bir #dolunay yani Ay ve Güneş karşıtlığı meydana gelecek. #Terazi burcunun yöneticisi Venüs bu dolunay sırasında yenice İkizler burcuna geçmiş olacak ve bir sabit yıldızla yapacağı kavuşum savaş ve mücadele anlamına gelecek. Dolunay sırasında Balık burcu yükselecek ve yükselene oturan Neptün – Merkür akılların karışık olduğunu gösterecek. Yine bu dolunay sırasında yükselen yöneticisi Jüpiter – Plüton kavuşumu aktifken aynı zamanda gergin etkilerden birisi olan Mars – Uranüs etkileşimi de tam derecede olacak. (buraya kadar olan bilgileri astrolojiyi bilerek veya öğrenmeye çalışarak takip edenler için yazıyorum) Ne yazık ki gökyüzüne bakınca o Terazi burcunun zerafetini, adaletini, güzelliğini konuşmak isterdim de diğer etkiler pek huzurlu bir dolunay olacağı yönünde değil.

Terazi burcu adalet, hak – hukuk, ilişkiler ve denge ile alakalıdır, bu günlerde dengemizin ise hepten kayması mümkün. Görünen o ki akıllar karışık, Balık burcu etkisi ile neyin ne olduğu da pek belli değil bu dönemde. Dikkat etmek gerekenler; bilmediğiniz şeyler olabilir. Yalan bilgiler çoğalabilir. Yine virüs ile ilgili konulardaki veriler doğru olmayabilir, testlerin yanılma payının yüksek olduğu konuşulabilir. Bazı belirsiz durumlar ve olayalr yaşanabilir. Mars – Uranüs etkisi ile birşeylerin tırmanışta olduğunu ve bir mücadele olduğunu gösterdiğine göre, beklenen hastalığın yayılmasındaki top (en yüksek) dönem bu olabilir. Ortalıkta bazı haberler dolaşıyor hastalığın en yüksek yayılma dönemi 1-7 Nisan diye sanırım astrologların 1-7 Nisan arasındaki sert etkileri yazmasından faydalanarak bu haberi yazmış birisi ortalıkta dolanıp duruyor. Neyin ne olduğunu bilmediğimiz ve dengemizle, ayarlarımız ile oynanan bu dönemde en önemlisi içsel dengemizi ve huzurumuzu tutturmamız. Dengeyi kaçırırsak ve haberlere, olaylara fazla takılırsak gerçekten psikolojik dengemizde bozulabilir haliyle ilişkilerimizde… O yüzden bu dönemde dış olayların ne olduğuna değil, kendi içimizdeki huzuru bulmaya odaklanmamız daha iyi olacaktır. Teslimiyet bu dönemin en önemli teması, sadece kendini düşünme, başkalarını da düşün (terazi burcu etkisi), elinden gelen önlemi al, elinden geleni yaptıysan hayata ve yaradana güven bu kadar!

*Bu günler gergin etkilere açık olduğundan sevdiklerinizle yaşanacak tartışmalara dikkat.

*Hak – hukuk, adalet konularına ekstra dikkat, kolonyaların hepisini alıp başkalarına bırakmamak, bu virüsün mesajını hiç anlamamak demek!

*Dengenin şaşması, Terazinin kefelerinin bir oraya bir buraya kayması mümkün!

*Aynı zamanda ilahi adalet zamanı, herkes ektiğine göre biçecek ve niyetleri karşılığında olaylar gelişecek.

*Ani ilişki bitişleri yaşanabilir, beklenmedik gelişmeler çok söz konusu bu dönemde..

Terazi burcu sadece kendi hakkını değil, başkalarını ve toplumu düşünmekle de alakalıdır. Bu dönemde gerçekten ne yaptığınıza dikkat edin enerjiler aldatmayı, haksızlığı, adam kayırmayı pek affedecek gibi değil. Kendinizi (ve diyelim başkasını ) korumak için maske takıp sonra onu yere atmak tam olarak büyük haksızlığın adıdır. Bu dönemde adil olmak ve hak- hukuk gözetmek son derece önemli olacak. Dolunay dönemleri birşeylerin sonuçlarını görme zamanıdır, bu dönemde şu anda yoğun gündemimiz olan virüsle savaşta ne durumdayız onu gösterebilir ama Balık burcu etkisi ise herşeyi biraz sisli puslu yapmaya ve akılları karıştırmaya açık. Sonuçlar ve sonuçlanmalar dolunayların getirilerindendir, bakalım bu dönemde neler ortaya çıkacak ve sonuçlanacak. Yine tedavi yöntemleri veya hangi ilacın kullanılabileceği yönünde hızlı gelişmeler bu dolunay ve sonrasında yaşanabilir. Terazi burcu BEN demek yerine SEN der, ne fazla ben, ne de fazla sen iyidir, en güzeli dengedir. Hayatın merkezine başka insanları çok koyarsan hayatı onlar için yaşarsın ve sonunda dönüp baktığında o hayat senin olmamıştır. Eğer fazla kendin odaklı hep ben, hep ben dersende bir gün bakarsın sevdiklerin yanında yok, işte o yüzden en önemli şey bugünlerde dengeyi bulmak. Sizde bir dönün bakın neleri dengesiz kullandınız son dönemde, fazla iş yüzünden aileyi ihmal etme? Çocuklara odak yüzünden özel hayatı, hobileri ihmal etme? Birçok alanımız kaymıştı bu hızlı hayat düzeni ile işte şimdi tüm dünyaya dur ve düşün emri geldi. Kimileri bu dönemi faydasına kullanacak, kimileri yine çok birşey anlayıp kendini geliştirmeyecek önemli olan ise, herkesin kendi şapkasını önüne koyup bir düşünmesi. Siz hangi konularda kendinizi değiştirirsiniz? Berat kandili ile denk gelen bu dolunayın teması sanki belli, hem düşüncelerini, hem duygularını, hem bedenini hem de ruhunu temizle, temizle ki yeni hayat düzenine yepyeni niyetler, duygular ve inançlarla başla. İşte dönem böyle bir dönem, son 1 yıllık sürecin hesabının kesileceği bir dönem, umarım güzel yüzleşmeler ve öğrenme dönemi olur herkes için… Burçlara etkileri aşağıda geldi, hep dediğim gibi önce yükselen sonra burç, diğerlerine gerek yok… (ay burcu v.s)

Terazi Burcunda gerçekleşecek dolunayın burçlara etkisine bakarsak;

KOÇ & YÜKSELEN KOÇ: Bu dolunayın başrol oyuncularından birisi Koç burçları olacak. Sizin için özellikle ikili ilişkiler alanı aydınlanıyor bu dolunayda. Önceden başlattığınız her ilişkiyle ilgili haberler ve ortaya çıkışlar olabilecek bu dolunay ve takip eden onbeş günlük süreçte. Ortağınızla ilişkiler, eşiniz veya sevgiliniz ile ilişkilerde bazı durumlar gündeme gelebilir. Eski sevgililer ve ilişkilerle ilgili bazı haberlerde gündeminize gelebilir bu dönemde. Abartılı duygusal tepkiler vermeye açık olacaksınız o yüzden gelen haberlere vereceğiniz tepkilere dikkat! Beklenmedik haberler ve ani gelişmeler bu günlerde söz konusu olabilecek.

BOĞA & YÜKSELEN BOĞA: Sağlık konularınız bu dolunay ile birlikte gündeminize geliyor olacak, eğer ihmal ettiğiniz bir hastalığınız varsa bu konular gündeme gelebilir ve bir doktora görünmeniz gerekebilir. Yine bağımlılık derecesinde olan şeyleri bırakmak içinde güzel bir dönem olacak. Diyete başlamak, sigarayı bırakmak ve beslenme şeklinde değişiklikler yapmak bu dönemde gündemde olacak. İş yerinizle ilgili konularda bu dolunayda beklenmedik gelişmelere açık olacak. Bazı haberler ve beklenmedik durumlar oluşabilir, bir iş yeri değişikliği veya iş düzeninde değişiklikler yaşanabilir.

İKİZLER & YÜKSELEN İKİZLER: Aşk konuları bu dolunayda İkizler burcunun gündemine geliyor olacak. Eğer birisi ile görüşüyorsanız ama adı konmamışsa bu dolunay ve civarındaki günlerde adını koymak mümkün olabilir. İlişkisi olanların ise sevgililerinden sürpriz haberler almaları, bazı bitiş ve başlangıçlar yaşamaları muhtemeldir. Sevgilinizin bazı bilmediğiniz huyları bugünlerde ortaya çıkabilir. Evli olan İkizler burçları için ise bir bebek haberi gelebilir bu dolunay ve takip eden günlerde. Hobiler hayatınızda ön plana çıkacak ve yapmak istediğiniz şeylerle ilgili değişimler meydana gelmesi de söz konusu…

YENGEÇ & YÜKSELEN YENGEÇ: Eviniz ve ailenizle ilgili konular bu günlerde gündeminizde olacak. Ailenizden birileri ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz ve onlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Ev alım – satım konularında ise bazı beklenmedik gelişmeler ve sürprizli durumlar oluşabilir. Eğer bir ev değişikliği yapmak istiyorsanız yine bu dönemde tam olarak ne yapmak istediğiniz gündemde olabilir. Belki bir şehir değişikliği düşüncesi bile aklınızda olabilir. Kariyerinizle ilgili önceden yaptığınız girişimlerin sonuçlarını alabileceğiniz bir dönemdesiniz.

ASLAN & YÜKSELEN ASLAN: Bu dolunay ve civarında iletişiminiz çok yoğun olacak. İş alanında birçok görüşme, yazışma aktif olacak. Yine eğer bir sözleşme imzalamak üzere bekliyorsanız bu konular gündeminize gelebilir ve uzun zamandır beklediğiniz bir sözleşmeyi imzalayabilirsiniz. Yine yakın akrabalar ve kardeşleriniz ile ilgili konular ve haberlerde bu dönemde aktif olacak. Eğer önceden başvurduğunuz ya da başladığınız eğitimle ilgili konular varsa çeşitli haberler ve gelişmeler bu dönemde söz konusu olacak.

BAŞAK & YÜKSELEN BAŞAK: Özellikle yükselen Başakların parasal konuları bu dolunayda gündemde, eğer adaletsiz davranılan durumlar olduysa bu dolunayda adalet yerini buluyor olacak. Önceden teklif verdiğiniz bir işin haberi gelebilir, ya da alamam dediğiniz bir işi alabilirsiniz bu dönemde.Bu dolunay size parasal konularla ilgili iyi haberler getirecek, uzun zamandır beklediğiniz bir ödeme gelebilir ve kazancınızın artmasını sağlayacak yeni işlerde gündeme gelebilir.

TERAZİ & YÜKSELEN TERAZİ: Burcunuzda gerçekleşen bu dolunay aslında son 6 aydır emek verdiğiniz işlerin sonucunu görmek ve geri ödemesini almakla ilgili olacak. Hayatınızla ilgili yaptığınız her şey, başvurular, girdiğiniz sınavlar, başladığınız kurslar ve yaptığınız her türlü girişimin sonucunu bu dönemde alabileceksiniz. Özellikle ikili ilişkiler alanında beklenmedik gelişmeler son derece söz konusu olacak. Hızlı bir ilişki başlangıcı ya da bir ayrılık söz konusu olabilir. Dengeyi bulmak, dengeye gelmek ve bunun için hayatınızda neleri değiştirmeniz gerektiğini görmek için önemli bir dolunay…

AKREP & YÜKSELEN AKREP: Bilinçaltınıza ittiğiniz itina ile sakladığınız konular bu dolunayda gündeme gelecek ve Pandoranın kutusu açılacak. İçlerinde duygu ve kin tutabilen Akrepler bu dolunayda içlerindeki her şeyi kusabilirler. Bazı kişilere içlerindeki tüm duyguları açabilirler. Bilinçaltınızda sizi durduran ve korkularınızı tetikleyen konular varsa bu konuları şifalandırmak için iyi bir zaman olacak. Yine bırakmak istediğiniz bağımlılıkları bırakmak içinde iyi bir zamanlama, sigarayı bırakmak, alkolü azaltmak için iyi bir zamanlama. Sağlığınız ile ilgili konular bu dönemde gündemde olacak.

YAY & YÜKSELEN YAY: Sürprizli ve beklenmedik gelişmeler açık bir dolunaydayız, sizin haritanızda ise daha çok arkadaş grupları, sosyal çevreniz ile ilişkileri etkileyebilecek durumlar söz konusu olacak. Arkadaşlarınızla ilgili beklenmedik haberler söz konusu olabilecekken, arkadaşlığınızın bittiği birinden de haber alabilirsiniz. Hayalleriniz ve umutlarınız ile ilgili konularda da gelişmeler ve çeşitli fırsatlar çıkabilir bu dönemde. Hep hayal ettiğiniz bir şeye kavuşabilirsiniz, şansınızın parlayacağı bir dönem olacak bu dolunay ve takip eden günler!

OĞLAK & YÜKSELEN OĞLAK: Terazi burcundaki dolunay sizin kariyer konularınızı aydınlatacak. Önceden yaptığınız her türlü girişim ile ilgili haberler ve gelişmeler gündemde olacak. İş yerinizde yaptığınız şeylerden dolayı takdir edilebileceğiniz hatta bir terfi alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ama eğer bazı şeyleri kötüye kullandıysanız ve özellikle insanlara fazla yüklendiyseniz bazı eleştiriler ve gelebilir ve siz şaşırabilirsiniz. Kariyer konuları beklenmedik gelişmelere ve yön değişikliklerine açık olacak.

KOVA & YÜKSELEN KOVA: Hukuksal konular, her tür önceden başlatılmış davalar ve adaletin yerini bulması ile ilgili konular bu dolunayda gündemde olacak. Eğer itiraz ettiğiniz bir konu varsa onun haberi de bu dönemde gelebilir. Yine eğitim konularında bazı sınav ve başvuruların sonuçları alınabilir. Beklenmedik haberler, sürprizli ve ani gelişmeler söz konusu olacak bu günlerde. Uzaklarda olan birinden haberler alabilirsiniz, bir yere gitmek isteme durumu da olabilir ama malum durumlardan zor olabilir.

BALIK & YÜKSELEN BALIK: Balıklar için parasal konular gündemde olacak bu dolunayda ve takip eden günlerde. Eğer hakkınızı alamadığınız durumlar varsa bu dolunayda bu ödemeler size gelebilir. Beklenmedik para girişleri ve çıkışları söz konusu olacak. Eğer adil olmayan bir paylaşım olmuşsa geçmişte ilahi adalet işleyerek sizin hakkınızı size verecektir. Yine eşiniz veya ortağınız ile para paylaşım konuları ve bazı miras konuları gündeme gelebilir!1 Yorum

  1. Aysun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir