Güliz Kına Astroloji

Astroloji, Burçlar, Aylık Burç Yorumları, Astroloji Danışmanlığı, gökyüzü, gezegenler, yıldızlar, astrology, astrolojidanışmanlığı, yıllıkyorumlar

Cuma

3

Temmuz 2020

1

YORUMLAR

Oğlak burcunda Ay tutulması 1

Yazar , Kategori Astroloji

5dfc9ab2ae298b1643c5200d

Oğlak burcunda 5 Temmuzda yaşayacağımız Ay tutulması burçlara neler getiriyor?

OĞLAK Burcunda Ay Tutulması!

#Oğlak burcunda Ay tutulması 5 Temmuz Pazar günü sabah 07.44’te 13 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek. Ay Tutulması – dolunay sırasında Aslan burcu yükselecek fakat yöneticisi ve tutulmanın parçası Güneş gizli saklı bir hane de yerleşmiş olacak. Güneşe yakınca geri giden Merkür, Ayın yanında ise yine geri giden Jüpiter var, bunlar ne demek ki acep? Şimdi açıklıyorum bu ay tutulmasının mesajı nedir?

#Oğlak – #Yengeç tutulmaları 13 Temmuz 2018’de başladı ve 2 yıllık süreçte maddiyat ile maneviyat arasındaki dengeyi bize hatırlatmak için çalıştı. Para mı? Huzur mu? Para huzur getirir mi? Yoksa hayattaki en değerli şey daha elle tutulmayan şeyler mi? Sevdiklerimiz, sağlık, huzur ve rahatça alınan bir nefes gibi sorularını sordu. Hatta bu soruları cevaplamamız için depremler, felaketler, virus, maddiyat kaygılarını da beraberinde getirdi. Yengeç annelikle, beslemek ve beslenmekle alakalıdır, duygusal güvencede olma ihtiyacı demektir, hani bir bebeğin annesinin kokusunu araması gibi. İşte bu dönemde hayatımızdaki sorularda sevilme ihtiyacın yüzünden hangi durumlara nedensiz katlanıyorsun? Sevgi bu mu gerçekten, bu işlerin içinde maddi güvencede olma ihtiyacı da var mı? Hayatta herşeyin üzerinde bir ilahi güç ve yönetim olduğunu bazen birşeylerde fazla direnmenin ve kontrol etmeye çalışmanın zorluğunu anladık bu dönemde. Birşeyleri akışa bırakmaya en çok direnen burçtur Oğlak burcu, tabii haritamızda bulunduğu alan konularında bizde bu direnci gösteriyoruz. İşte tam da konusuna uygun 2 senedir kul kurar kader gülermiş lafını yaşadık, büyük büyük planlar yaptık ama bu planlar bozuldu. Şimdi ise hayatımızda neyi nasıl değiştirmemiz gerektiğini daha iyi biliyoruz (veya umuyorum ki biliyoruz) işte bu ay tutulması ile bu tutulmalar serisinin de sonuna geldik, artık yaz sonu itibari ile etkisi ve kuvveti azalacak tutulmaların son perdesi ise şimdi. 2028 yılında bu tutulmaları tekrar yaşayacağız o zamana kadar şimdilik veda ediyoruz ama dersimizi de alarak. Oğlak burcu ne de olsa başöğretmen modundadır, o yüzden son sorularını soracak dersler anlaşıldı mı diye. Güneş ve ay tutulmaları hayatımızdaki önemli değişimleri anlatır, tutulmalar ne demektiri anlattığım videomu izleyebilirsiniz.

Tutulmaları anlattığım videoma buradan ulaşabilirsiniz https://youtu.be/5EtjSCDA2Bo

Şimdi gelelim bu ay tutulmasına, gerçekten de son 2 yılın bir sorgusu gibi olacak bu tutulmalar, ne yaptın, nerede yanlış yaptın, hayatında hangi konularda direniyorsun, zorlanıyorsun ve birşeyleri anlamak yerine hala uğraşıyorsun diyor hayat. Oğlak – toprak elementinin tam karşıtında su elementi var. Su bir kayaya denk geldiğinde onu kırmaya çalışmak yerine etrafından dolaşarak akar gider, onu aşındırarakta yok edebilir ama ne gereke var? İşte özellikle son 2 yılda maddiyatla ilgili problem yaşayanlar, ailelerinle ilgili veya evliliklerinde sorun yaşayanlar umarım bu dersleri iyi anlamışsınızdır. Şimdi bu ay tutulması geri giden gezgenler sayesinde geçmişe bir dön bak, ne kurdun, ne kurmak istiyorsun diyor. Bitmesi gerekenleri ise bitirebilecek hızlı bir tutulma olacak. Duygusal konular gündeme gelebilecek biraz gerilebileceğiz. Devlet kapısı ile ilgili konular, zorlandığımız alanlar, duygusal sıkışıklıklar gündemde. Gizli çevrilen işler, gizli ilişkiler, arkadan döndürülen işlerin sansasyonel bir şekilde ortaya çıkma ihtimali ise yüksek olacak. Özellikle adaletsiz davranılan, diğerlerinin duygularını ve haklarını gözetmeden kendi hırsı uğruna insanları ezenler nereden geldiğini anlayamayacakları şeyler yaşayabilirler. Her yaşananın altında bir ders vardır, işte bu dersler ve karnemiz şimdi veriliyor işte…  Sağlıkla ilgili konularda gündemde bu ay tutulmasıyla; dizler, ayaklar, eklemler ve omurga ile ilgili problemler gündeme gelebilir birde cilt problemleri. Bu günlerde eğer sıkışmış hissediyorsanız, içinden çıkamadığınız durumlar var gibi ise astroloji danışmanlığı ile alttaki problemleri bulmak ve çözümleri konuşmak size iyi gelebilir. Tutumalar genel olarak ne anlatır ve oğlak – yengeç aksındaki tutulmaların mesajı nedir derseniz önceden yayınladığım bir yazıma buradan ulaşabilirsiniz..

ay tutulması
ay tutulmasının burçlara etkileri neleray tutulması?

Oğlak burcundaki Ay tutulmasının burçlara etkileri;

Bakalım Oğlak burcunda yaşadığımız tutulma / dolunayın burçlara etkisi nasılmış? Yükseleninize göre de okuyunuz lütfen:

#Koç & Yükselen Koç Burcu: Bu dolunay kariyer alanınızda bir şeyleri ortaya çıkaracak, uzun zamandır içinize sinmeyen durumlar varsa olay bazında ortaya çıkabilir özellikle eski konular yeniden gündeme gelebilir. Eğer kariyer alanında son derece sert, fazla kurallı ve katı olduysanız artık bu durumları değiştirmeniz gerekecek. Yine kariyerinizde bir dönemin sona ermesi ve yepyeni bir dönemin başlaması söz konusu olabilir. Evlilik konularında da bir bitiş veya sorunlu alanlar varsa bu konuların üzerinden geçmek söz konusu olabilir, unutmayın iletişim gezegenimiz Merkür bu  dönemde geri gidiyor herşeyi 2 kere düşünün sonra hareket edin, eski konuların tekrar gündeme gelmesi veya yanlış anlaşmalar söz konusu. Artık bir dönemi kapatıyoruz sevgili koçlar, hayatınızla ilgili önemli kararlar verme vakti!

#Boğa & Yükselen Boğa Burcu: Sizin için bakış açılarınızın ve inançlarınızın değişeceği bir zaman dilimi olacak. Evren, ilahi güç, farklı öğretiler bu dönemde gündeminize gelebilir. Sabitlik ile alakalı olan ve değişimi çok sevmeyen Boğa burçlarının farklı inançları ve söylemleri de kabul etme zamanı gelmiş olabilir. Yine yurtdışı ile ve yabancılar ile ilgili bazı konularda haberler almanız söz konusu olabilir. Bir eğitim ya da hukuksal konu ile ilgili de önemli bir gelişme önümüzdeki birkaç aylık süreçte gündeminize gelebilir. Merkür’ün geri hareketinin etkilerini de göz önüne alarak bu dolunay – tutulma döneminde önünüze gelen konuları iyi değerlendirin, eski konuların da gündeme gelmesi söz konusu.

#İkizler & Yükselen İkizler Burcu: Parasal konularda büyük değişim vakti sevgili İkizler! Bu hem para konularına bakış açınızı değiştirmeniz anlamına gelebilir hem de para kazanma şeklinizi değiştirmek anlamına da gelebilir. Parasal konularda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir, bu durumlar bazı bitişler ile ilgili de olabilir. Belki bir akrabanızdan gelecek bir miras konusu da bu dönemde söz konusu olabilir. Yine Merkür’ün geri harekette olması bazı eski konularında gündeme geleceğini gösteriyor. Son 2 yıldır bu alanda olan hem zorlanma hem de tutulmalar sona eriyor ve bir dönem kapanıyor. Önümüzdeki günler ve aylar artık parasal konularla ilgili önemli kararlar ve değişimler getirebilir.

#Yengeç & Yükselen Yengeç Burcu: Bu dolunayın baş kahramanlarındansınız sevgili Yengeçler. Sizin için birebir ilişkiler ve evliliğiniz ile ilgili konular ön planda olacak. Evliliğinizde ve ilişkinizde esnemediğiniz, siz öyle istediğiniz için öyle olan ama karşı taraftakinin çok da gönlü olmadan yapılan işler ve konular gündeme gelecek. İlişkinizde devam ettirdiğiniz benim dediğim olur, ben onu yapmam, ben bunu istemem, hayır bu böyle yapılacak dediğiniz alanlar, karşınızdaki kişinin patlamasına sebep olabilir. İlişkilerde ve ilişkilere yaklaşımınızda yenilenme ve yeniden bir ayar çekme vakti! Yoksa evliliklerde ve ortaklıklarda ciddi sarsılmalar ve bitişin yakınına gelmeler söz konusu olabilir. Geri çekilin karşıdakini eleştirmeden önce kendi yanlışlarınıza bakın, en güzel ilerleme şekli önce barış yaptıktan sonra olur. Maddiyat ile maneviyat arasında bir denge bulmanın vakti geldi.

#Aslan & Yükselen Aslan Burcu: Aslanlar için bu dolunayda iş alanı son derece ön plana gelecek. Çalışma alanınız, sizin için çalışanlar ve ekip arkadaşlarınız ile ilgili konular bu dolunayda patlama noktası haline gelebilir. Sizin için çalışanlar ya da beraber çalıştıklarınız size memnun olmadıkları alanları söyleyebilir ve bazı yüzleşmeler yaşanabilir. Yönetim şekliniz beğenilmiyor olabilir ve sizin tavrınızı değiştirmeniz gerekebilir. Sizin için çalışan ekiplerde değişimler, iş yeri değişimleri ve ofis değişimi konuları bu dolunayda gündeminize gelecektir. Yine sağlık konularında da bu dönemde dikkatli olmakta ve bazı rutin kontrolleri yapmakta fayda var. Eski konuların yoğun olarak gündemde olacağı ve bazı kapanışlar yapmayı gerektiren bir dolunay – tutulma dönemi olacak. 2 yıldır bu alanda yaşanan değişimlerin bitiş vakti geldi…

#Başak & Yükselen Başak Burcu: Bu dolunay Aşk, çocuklar ve hobi olarak yapılan işler konularını gündeminize getirecek sevgili Başaklar. Bu durum uzun zamandır farkında olmadığınız birinin aşkının farkına varmanız anlamına gelebilir. Yine görüştüğünüz bir kişinin sizin karşınıza geçip sizin hakkınızda söylediği şeyler ile sarsılmanız ve aslında farkında olmadan yaptığınız şeyleri fark edip aşk hayatınıza ve ilişkilere yaklaşımınıza bir ayar vermeniz gerekebilir. Eski sevgililer ve ilişkilerde bu dönemde gündeme gelebilir. Yaratıcı bir proje yapmak için girişimler yaptıysanız bu proje ile ilgili haberler alabilirsiniz ve bu aslında bir şeyi yıkmak ve yeniden yapmak ile alakalı da olabilir. Yine çocuklarla ilgili alanda bu dönemde ön planda olacak konular arasında. Geri giden Merkür’ün etkisi yüzünden iş ve aşk konularında ileri gitmek yerine eskileri bir gözden geçirmek iyi olacaktır, önce kendinize bir göz atın bakalım değişim gerektiren alanlar nelermiş? 2 yıldır devam eden bu tutulmalar sona erdiğinden artık son 2 yılda öğrendiklerinizi hayatınıza uygulamanız ve dersleri alıp ilerlemeniz iyi olacaktır.

#Terazi & Yükselen Terazi Burcu: Uyumun ve dengenin burcu Terazilerin dengesi bu aralarda kaçabilir. Terazi burçlarını bu değişim oturdukları ev, şehir ve hatta ülke bazında etkileyebilir. Bir taşınma, ev ile ilgili bazı problemler ve ev değişimi söz konusu olabilir. Yine aileniz ile ilişkilerinizde bazı gelişmeler fakat bu gelişmelerden sonra yeni ilişkiler söz konusu olabilir. Denge ve uyum bozulmasın diye ses çıkarmayan ama ses çıkarmadığı için bazı sorumluluklar altında ezilen Terazilerin artık kendilerine öncelik verme vakti geldi! Herkes için koşturup duran terazilerin artık kendileri için bir şey yapma ve biraz kendini ön plana koyma vaktidir. Yine bazı eski konuların gündeme gelmesi ve kapanış yaşanması bu dönemde gündemde olabilir. Bir ev alımı satımı konusu veya yerleşimle, aile ile ilgili önemli kararlar ve bir dönemin kapanışı mümkün.

#Akrep & Yükselen Akrep Burcu: Değişimin, dönüşümün ve risklerin burcu Akrepler için bu durumlar aslında çok yabancı değil, değişimi, krizleri en seven burçtur Akrep, hatta bizim ülkemizin burcu da Akrep olduğundan sürekli değişim, dönüşüm ve kriz yaşıyoruz zaten. Bu dolunay sizin için yeni bir sözleşme imzalama ve hayatınızda yepyeni bir döneme başlama anlamına geliyor. Yine bir eğitim konusu ve şehir dışında bazı işlerde bu dönemde söz konusu olabilir. Kardeşleriniz, kuzenleriniz ve yakın akrabalarınız ile ilgili bazı konular gündeminize gelebilir ve olanlara biraz gerilebilirsiniz. Eskiden yaşadığınız bazı konular ve durup düşünmeniz gereken alanlar bu yazın konuları arasında olacak.

#Yay & Yükselen Yay burcu: Yaylar için bu dolunay aslında parasal konularla ilgili olacak. Para kazanma şeklinizde bir değişme ve parasal konularda bazı gelişmeler bu dönemde söz konusu olabilir. Bu tamamen yeni bir alandan para kazanma ve beklemediğiniz bir yerden gelen parasal teklifler de olabilir. Parasal konuları çözebilecek, sizi bu alanda girişimci yapacak ve güçlü konuma getirecek etkiler bu dolunayda var. Geri giden Merkür özellikle bu dönemde parasal konularda ve yaptığınız girişimlerde yavaş ve düşünerek ilerlemenizi tavsiye ediyor olacak. Eski konular gündeme gelebilir ve eskiye giderek bazı sorunların kökenini bu dönemde bulabilirsiniz…

#Oğlak & Yükselen Oğlak Burcu: Bu dolunayda başrolde siz varsınız sevgili Oğlaklar; değişim ve dönüşüm sizden başlıyor olacak. Her burcun bir alanını anlatırken sizin için değişim aslında tümüyle olacak. Oğlak burcu burçlar arasında en çalışan ve sorumluluk sahibi olanlardandır, planlıdırlar, kurmayı, sistemli ve disiplinli olmayı severler. Ama değişimi hiç sevmezler hele kontrolleri dışında olan olaylar onları çileden çıkartır ama ne yazık ki şu dönemde olaylar kontrolünüzden çıkacak, burcunuzdan geçen Satürn sizi büyük değişimlere zorlarken (aslında bu geçişe kısa bir süreliğine ara verilmişti ama 5 aylığına Satürn geri döndü) şimdi bu dolunay ile birşeylerin tetiği atılacak. Değişim başlayacak ve siz bir şeyleri yakalayamayacaksınız bile… en iyisi siz bu değişime ayak uydurmaya çalışın bırakın eski yıkılsın yerine yeni enerjilerle uyumlu şeyler hayatınıza gelsin. Hayata fazlaca tutunmaya çalışmak ve sorumlulukları fazlaca yüklenmek ancak sizi yorar. Atın hayatınızdan gereksiz sorumlulukları ve fazlaca ciddiyeti, özellikle parasal konular bu yılın değişim yaşanacak konuları arasında olacak. Ama eski düşünce sistemlerini hayatınızdan atmak bile size birçok değişim getirebilir, bu yıl sonu itibari ile 2 senedir sizi zorlayan bu etki sona eriyor, son düzenlemeleri yapma vakti umarım bu dönemde hayatınızda güzel farkındalıklar yaşamış ve birşeyleri kurmuşsunuzdur.

#Kova & Yükselen Kova Burcu: Bu dolunayda Kovaların önüne bir sürü bilgi gelecek, korkularınız tetiklenecek ve bilginiz dışında olan bir alan tetiklendiğinden biraz tedirgin olacaksınız. En içsel etkilenen burç siz olacaksınız, daha çok dış dünyada olaylar yerine iç dünyanızda kopacak bu fırtına, bilinçaltında yatan size hizmet etmeyen düşünceler, korkular ve inanışlar bu dolunay ile birlikte tetiklenecek. Önünüze birçok haber ve bilgi gelecek ve eğer bunları iyi takip ederseniz gitmeniz gereken yolla ilgili güzel ipuçları olacak. Değişime açık Kovaların aslında iyi yönetebilecekleri bir dönem olacak, bu yılın sonunda Satürn burcunuza 2 sene kalmak üzere geldiğinde sizin için tam bir kökten yenilenme dönemi başlayacak içsek değişiminizi tamamlayın ki dıştaki değişimler kolaylıkla olsun…

#Balık & Yükselen Balık Burcu: Hayalleri çoktur hayal dünyası güçlü Balık burcunun. Güzel hayaller kurarlar ama bazen oldurmakta zorlanırlar, hatta öyle hayaller kurarlar ki bazen kendileri bile inanmakta zorlanırlar. Kendilerinden çok başkalarını düşünür ve onlara üzülürler duygusal ve hassas Balık burçları. Şimdi ise hayallerine ve hep umut ettikleri yöne gitmeleri için itilecek sevgili Balıklar… Artık hayat size erteleme ve korkma diyor, siz atlamazsanız bir şeylerin içine hayat sizi zorla atacak haberiniz olsun. Bu dolunay dönemi arkadaşlarınız ve içinde bulunduğunuz sosyal çevre ile ilgili de biraz zorlu etkiler veriyor. Bir çevre değişimi yaşamanız, hatta bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkarmanız söz konusu olabilir. Eğer gerçek hayallerinizin ne olduğunu anlamak istiyorsanız gitmeniz gereken yönü belirlemek için çocukluğunuza dönün ve yapmayı en sevdiğiniz şeye bakın ipuçları orada yatıyor!

Oğlak burcunda Ay tutulması…

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir