Güliz Kına Astroloji

Astroloji, Burçlar, Aylık Burç Yorumları, Astroloji Danışmanlığı, gökyüzü, gezegenler, yıldızlar, astrology, astrolojidanışmanlığı, yıllıkyorumlar

Çarşamba

7

Nisan 2021

0

YORUMLAR

Koç Burcunda Yeni Ay & Burçlara Etkileri!

Yazar , Kategori Astroloji

koc burcunda yeni ay 2 1

Koç Burcunda yeni ay bize neler getirecek?

Koç burcunun 22 derecesinde 12 Nisan Pazartesi günü sabaha karşı saat 5.30’da Ay ve Güneş kavuşacaklar yani yeni ay meydana gelecek. Yeni ay esnasında Balık burcu yükselecek ve yükselene Neptün oturacak yani akıllar karışık, önümüzü tam göremiyoruz. Yeni aya Koç burcundaki Venüs de eşlik edecek, Venüs’ün bu alanda rahatı çok yerinde olmadığından ilişkiler ve para konularında çok acele etmemek ve hemen karar vermemek gerekir.

Koç burcu zodyağın ilk burcudur ve başlangıçlarla alakalıdır, kimliğimizi kişiliğimizi anlatır. Baharın geldiği bugünlerde doğa uykudan hatta bir nevi ölümden uyanıyor ve ağaçlar güzel çiçeklerini açarak yeniden bir başlangıç yapıyorlar. İşte bizde aynı bu şekilde yeni başlangıçlara hazır olacağız bu dönemde.

Değişimler isteyenlere ve adım atanlara gelirmiş, hep söylerim astroloji size olasılıkları gösterir ama o olayların olasılık durumundan çıkıp gerçekleşmesi tamamen size bağlıdır. İstemediğiniz ve çok şikayet ettiğiniz işi değiştirmek için birşey yapmıyor ya da harekete geçmiyorsanız astrolojik öngörü almanızın bir anlamı yoktur çünkü siz bunun içinden çıkmaya hazır değilsinizdir. İşte bu yeni ayın durumu da bu, hazır olanlar için kapılar ardına kadar açılırken, olmayanlar muhtemelen etrafına bana hiç birşey olmuyor diyecek. Evren hareketi alkışlar, o yüzden niyetinizi iyi tutun, hatta niyet edin, başlangıcı yapın sonrasını da evrene bırakın.

Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen!

Yeniden başlayacağız ama neye nereden başlamak lazım bir fikri olan var mı?

İşte konu tam da bu, konuya kendimizden başlayacağız sebebi de herşeyi hayata kendimizden yansıtıyoruz da o yüzden. E Koç burcu da tam olarak ben demekle alakalı, işte o yüzden önce kendimiz ile ilgili tespitler yapmak ve onun üzerinde ilerlemek önemli. İnsanların danışmanlık almasının en önemli sebebi hiçbirimiz yanlı olmadan kendimizi göremeyiz. Yani kendimize tarafsız bakamayız ve kendimizde değişmesi gerekenleri bir ilişki yaşamadan veya bir girdabın içinde kalıp çıkmazda kalmadan aramaya başlamayız. İşte kaderin değiştiği nokta ben ne yapıyorum, neden bu sorunları yaşıyorum, hayatım nasıl daha iyi olur diye sorduğumuz noktalardır ki onu da bu yeni ay ile birlikte yapacağız.

E o zaman ne yapmalı? Öncelikle deriiiiiiin bir nefes almalı ve yeni başlangıçlara bazı kararlar alarak başlamalı! Öncelikle hayatla bir barış yapmamız gerekiyor biz buraya acı çekmeye gelmedik, ne kadar müthiş yapılar olduğumuzu anlamaya geldik. Acılar, sorunlar yerine mutluluk, huzur, sevgi ve güzelliklere ne dersiniz? O zaman odağımızı çeviriyoruz, pozitife odaklanıyoruz ve birçok şeyi kendimizden yansıttığımızı fark ederek önce kendimizi ve hayata bakışımızı ele alıyoruz.

Yeni Ay’a geri dönersek bu yeni ayın konusu kendimiz, egomuz, ben demek isteyip diyemediğimiz veya fazlaca ben dediğimiz alanlar. Terazi yeni ayı dengeleri şaşırttı, şimdi Koç yeni ayı ile herşeyi olması gereken yere koyma zamanı.

Yeni Ay ile birlikte hayatımız son derece hızlanacak, yeni fikirler, bakış açıları ve başlangıçlar gündemde olacak. Hızlı değişimler, gelişmeler kapıda olacak. Eski fikirleri, düşünce kalıplarını bırakmak ve kendi değerinizi anlamak için ise harika fırsatlar olacak (tabii bu bencillik demek değil). Kendi gücünüzün, yeteneklerinizin farkına varın çünkü emin olun siz bu dünyada eşsizsiniz ve diğerlerinden sizi ayıran bir özellik var onu bulun!

Yeni bir iş fikri ile ortaya çıkmak ve yaratıcı projelere imza atmak için harika bir zaman. Dikkat etmek gereken ise sabırsızlık ve herşeyin hemen olmasını istemek olacak. Unutmayın herşeyin bir zamanı vardır çocuk 9 aydan önce doğarsa sıkıntı olur! Aslında bu yeni ayda harekete geçmek için 15 Nisanı beklemek iyi olabilir, sebebi ise Venüs’ün rahat etmediği Koç burcundan çıkıp Boğa burcuna 14 Nisan akşamında geçmesinden sonra elimiz daha kuvvetlenecek hem aşk hem de para konularında.

Bu dönemde sağlık konularında zayıf olabileceğimiz alanlar ise baş, kafa bölgesi problemleri, diş ağrıları ve migren gibi konular olabilir. Bu dönemde ne düşündüğünüze, neden bu düşüncelerde olduğunuza çok dikkat edin çok fazla önemsenmek ihtiyacında olmakta, kendini değersiz, yetersiz görmekte size zarar. Hayatta herşey bir dengede olmalı ne kendini fazla değersiz görmeli bir insan ne de başkasını fazla değerli görüp kendini ezdirmeli hayat denge ile ve herşeyi kararında yapmakla alakalı. İşte bu yeni ayda bize önce kendimizle ilgili sonra hayatla ilgili niyetleri yapmak ve sonra da adım atmak için iyi etkiler getirecek. Güzel gelişmeler olması dileği ile…

Koç burcunda gerçekleşen yeni ay burçlara neler getiriyor?

KOÇ – İste Olsun!

Bu yeni Ay burcunuzda gerçekleştiğinden size hayat hedeflerinizi gözden geçirmeye zorluyor olacak.  Hayatınızda yeni başlangıçlar yapmak için iyi bir zaman dilimi. Uzun zamandır işlerinde sıkıntılar olan Koçlar önümüzdeki 2 hafta güzel başlangıçlar yapabilecekler. Yine görünüşünüz, hayatınızda değiştirmek istediğiniz şeyler ve atmak istediğiniz adımlar için ilerleyin, şans sizinle!

BOĞA İçe dönün ve Korkularınızdan Arının!

Koç burcundaki yeni ay sizin sağlık, bilinçaltı ve bağımlılıklar ile ilgili alanınızı etkiliyor, yeni bir beslenme şekline geçebilir ya da diyete başlayabilirsiniz. Yine sigara, alkol gibi bağımlılıkları bırakmak için de iyi bir zaman. İçinizdeki korkuların yüzeye çıktığı ve yüzleştiğiniz bir zaman dilimi olabilir, eğer bu korkularla baş etmeyi öğrenir cesaretle üzerine giderseniz ne kadar saçma olduklarını anlayacaksınız ve gücünüzün farkına varacaksınız bu yeni Ay sürecini bu konular için değerlendirin!

İKİZLER – Hayallerinizin gerçekleşmesine az kaldı!

Koç burcunda gerçekleşen yeni ay öncelikle sizin sosyal çevrenizde bir yenilenme yaratıyor olacak. Bazı derneklere üye olabilirsiniz ya da yardım kuruluşlarında gönüllü çalışmalar yapabilirsiniz. Hayalleriniz yolunda adımlar atmalısınız çünkü gerçekleşmesi mümkün! Ne istediğinize odaklanın, hatta küçüklük hayallerinize bir göz atın bazen küçükken yapabileceğinize inandığınız şeyleri zamanla yitirir ve unutursunuz, o yüzden bu dönemde yüreğinizde yatan hayallerinize odaklanmanız ve onların gerçekleşmesi söz konusu! Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız ile ilgili konularda aktif olacak bugünlerde…

YENGEÇ  – Yeni bir iş kapıda!

Koç burcunda gerçekleşen yeni Ay sizin kariyer konularınızı etkiliyor olacak. Kariyerinizde yeni bir başlangıç veya önemli bir adım, yükseliş söz konusu olabilir bu dönemde. Eğer kariyerinizde tıkanıklıklar yaşıyorsanız öncelikle farklı bir şeyler yapmak ve denemek için gerekli cesareti bulmanız gerekiyor çünkü bugüne kadar yaptığınız şey belki de asıl yapmanız gereken şey değildir. İşinden memnun olmayıp değiştirmeye de üşenen Yengeçlerin yılmadan ilerlemeleri gereken günlerdeyiz. Yine evliliğiniz ile ilgili konular ve ilişkiler ile ilgili bazı gelişmelerde kapıda. Yeniliklere adım atın, güzel gelişmeler kapıda!

ASLAN  – Yeni bakış açıları ve adımlara hazırlanın!

Koç burcunda gerçekleşen yeni Ay, sizin özellikle yurtdışı ve eğitim konularınızı etkiliyor. Yurtdışında bir yere seyahat planınız oalbilir veya uzakalardan birileri gelebilir. Yine inançlarınızda bazı değişiklikler ve farklı bakış açıları da bu dönemde söz konusu olacak. Yurtdışı ile yapılan işlerde gelişmeler ya da yeni bir eğitim alma konuları da gündemde olacak. Internet üzerinden yapılan işlere başlamak veya işinizin tanıtımına odaklanmak için iyi bir dönem…

BAŞAK – Para kapıları açılıyor!

Koç burcunda gerçekleşen yeni Ay sizin parasal alanınızı etkiliyor olacak. Beklediğiniz bir para varsa bu ödeme gelebilir ki bu ortak yapılan bir işin parası olabilir. Yine şans oyunlarından, miras konularından ya da yaptığınız işlerden paralar gelmesi de söz konusu. İş alanında yeni kapılar açılmasını bekleyen Başaklar için ise güzel gelişmeler yaşayacakları bir dönem olacak. Korkmayın adım atın ve olumlu düşünün istediğiniz şey sizin istediğiniz sürede olmadı diye hemen umutsuzluğa kapılmayın!

TERAZİ –  İlişkilerde yeni bir dönem başlıyor!

Koç burcunda gerçekleşen yeni Ay ikili ilişkiler açısından önemli bir yeni ay; sizin için yeni bir devir açıyor olacak. İlişkisi olan Terazi burçları bu dönemde ilişkilerinde ciddi bir adım atabilirler ve evlilik teklifi alabilirler. Yine ilişkisi olmayan Teraziler içinde yeni başlangıçlar olabilir. Bugünlerde ilişkinize bir göz atmanız ve dengeyi tutturamadığınız alanları belirlemeniz bu dönemde doğru olacaktır. Eğer ilişki konularında hep üzülen taraf oluyorsanız bu dönemde bu konularla ilgili bir yardım alabilirsiniz. Yine ortak bir işe başlamak ve adımlar atmak içinde iyi bir dönem olacak…

AKREP – Çalışma hayatınızda yeni adımlar ve yenilikler söz konusu!

Bu yeni Ay sizi sağlık, iş yeriniz ve çalışma hayatınız ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapmak üzere tetikleyecek. Eğer çalıştığınız işten memnun değilseniz bu dönemde bazı fırsatlar karşınıza çıkabilir. Yine iş yerinizde pozisyon ve ekip değişiklikleri söz konusu olabilir. Hatta iş yeriniz başka bir yere taşınıyor da olabilir. Yine sağlığınız ile ilgili bazı adımlar atmak, bir check-up yaptırmak ve daha sağlıklı beslenmek üzere adımlar atmak için iyi bir dönemdesiniz.

YAY – Aşk konularında güzel gelişmeler olabilir ve yeni bir işe adım atabilirsiniz!

Enerjisi bol, sohbeti tatlı Yay burçlarının bu yeni Ay AŞK konularını etkiliyor olacak. Bu konularda yeni bir dönem başlıyor sizler için, eğer bir ilişkiniz varsa ve son zamanlarda sorunlar yaşadıysanız bu sorunları aşmanız için gerekli destek size geliyor, öncelikle kendinize dönün ve neleri geliştirebilirim diye sorun. Kendinizde yapacağınız değişiklikler ilişkinizde harika değişimlere sebep olacak. Eğer evli iseniz bu dönemde bir bebek haberi alabilirsiniz. Yine çocuklarınız ile ilgili güzel başlangıçların olacağı bir dönem sizi bekliyor.

OĞLAK – Ev ve ailenizle ilgili konularda yeni adımlar ve gelişmeler söz konusu!

Bu yeni Ay ailenizle ilgili konularda yeni başlangıçlara sebep olacak bu hem kendi yuvanız ile ilgili konular olabilir hem de anne –babanız ile ilgili konularda bazı değişimler ve başlangıçları anlatabilir.  Bu dönemde ev alma, toprağa yatırım yatma, gayrimenkul alanından gelirler elde etme, ya da ailenizin işinin başına geçme gibi durumlar söz konusu olabilir. Yine  bir ev, yer değişimi de oğlaklar için bu dönemde söz konusu olabilecek.

KOVA – Güzel haberler sizinle, yeni işlere başlamak mümkün!

Bu yeni Ay size güzel haberler getirebilecek ve sizi biraz harekete geçirecek. İletişiminiz hızlanacak ve özellikle yeni iş ve eğitimler bu dönemde söz konusu olabilecek. Eğer uzun süredir almayı beklediğiniz bir iş varsa bu dönemde artan yaratıcılığınız ile işi kapabilirsiniz ya da bir iş arayışında iseniz bu dönemde güzel gelişmeler elde edebilirsiniz. Hayatınızda birçok alanda ciddi değişimler olacak bir yıldasınız, rahat yaklaşımlarınız ve geniş bakış açınız size çok şeyler kazandıracak. Yine bazı seyahatler ve yer/ şehir değişimleri de bu dönemde söz konusu olabilir.

BALIK – Para size geliyor!

Koç burcunda gerçekleşecek yeni Ayın parasal konularda kapılar açabileceği bir burçta sizsiniz sevgili Balıklar. Son yıllarda çok zorlandınız, uğraştınız, hayal kırıklıkları ve kayıplar yaşadınız ama artık bu dönem sona eriyor. O yüzden artık yeni başlangıçlara hazırsınız, hayatınızda olmasını istemediğiniz ne varsa artık geride bırakın ama öncelikle istemediğiniz davranışlarla başlayın! Çok fazla fedakar olmak ve hayal dünyasında yaşamak yerine dünyaya dönün, hedefler koyun ve bu hedefler üzerinde cesaretle çalışmaya başlayın! Parasal konularda güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir dönemdesiniz ama bunun için sizin de adımlar atmanız gerekiyor bu yeni ay sürecini adımlarınızı atmak için kullanın! Evren arkanızdan güzel destekler veriyor olacak!

Nisan ayı burç yorumlarını okumayanlar için link burada...

#Koç burcunda yeni ay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir