Güliz Kına Astroloji

Astroloji, Burçlar, Aylık Burç Yorumları, Astroloji Danışmanlığı, gökyüzü, gezegenler, yıldızlar, astrology, astrolojidanışmanlığı, yıllıkyorumlar

Çarşamba

25

Ocak 2017

11

YORUMLAR

Yaşam Yolu Numarası – Life Path Number Nedir?

Yazar , Kategori Numeroloji

yasam yolu numarasi

Yaşam Yolu Numarası nedir? (Life Path Number)

Yaşam yolu numarası doğum tarihimizden hesaplanan bir rakamdır ve enteresan şekilde doğum haritamız ile örtüşür. Mesela benim yaşam yolu numaram 9’dur ve yükselen burcum olan Yay’ın temsil ettiği ev  9.evdir. Ayrıca haritadaki birçok konu astroloji ve diğer enerjiler aracılığı ile insanlara rehberlik etmem ile alakalıdır ve astrolojide de bu konular 9.ev ile bağdaştırılır.

Yaşam yolu numaranızı hesaplamak için doğum tarihinizdeki rakamları birbirine ekleyin.

Mesela 21. 01. 2001 = 2+1+1+2+1 = 7 olacaktır. Eğer 23 gibi bir sayı çıkarsa bunu da birbirine ekleyip 5 yapmanız gerekiyor.

Bakalım sizin yaşam yolu numaranız sizin bu yaşama gelme amacınız ile ilgili neler söylüyor?

Yaşam yolu numarası ve açıklamaları: (1-9)

 Yaşam Yolu Numarası: 1’LER – LİDER / ERİL

Başlangıçlar yapan bir gücü temsil eder. Tüm rakamların kaynağıdır bu yüzden de yapan ve harekete geçen kişilerdir. Agresif ve enerjiktirler. Sonuç üretmeye çalışırlar ve limit tanımazlar. Sonuca ulaşma istekleri ve yılmak bilmez halleri onları doğal bir lider yapar. 1 rakamının şekli bile anlamını yansıtır aslında. Dik durur, gururludur ve bir amacı vardır. Cesaretlidir ve yeni şeyler denemeyi sever, bazen tehlikeli şeylere bile girebilir.

Fakat biraz kendilerine odaklıdırlar bu da onları yalnızlığa itebilir. İçsel güdüsü lider olmak olduğundan daha fazla gücü elinde bulunduran diğer liderlerle anlaşamamasını getirir. Ayrıca biraz her şeyi bilirim tavrında olup diğer kişilerin fikirlerini almak istemez. Güven problemi olabilir; bir şeyin doğru yapıldığından emin olmak istiyorsan kendin yapmalısın mantığındadır. Başkalarına kendi düşüncelerini ve değerlerini zorla kabul ettirmeye çalışmamaya dikkat etmelidir. Diğer kişilerin duygularını anlamaya çalışmak hayat yolunuzda önemli olacaktır. Bu yolla daha fazla takipçiniz ve destekçiniz olabilir.

 Yaşam Yolu Numarası: 2’LER  – BARIŞÇIL / DİŞİL

Daha çok feminen gücü anlatan bir rakamdır ve daha çok gücünün ve dayanıklılığının hafife alınmasını anlatır. Hassas, anlayışlı ve diplomatiktir. Sanatsal yetenekleri yüksektir. Doğuştan arabulucu ve barış sağlayıcıdır. Savaşmak yerine orta yolu bulup sorunları güzellikle çözmek ister.

Hayatta kalmak için büyük güçleri vardır; dayanıklıdırlar ve ailenin omurgası gibidirler. 2 rakamı başını eğmiş, dizlerinin üstüne çökmüş birine benzer, bu hizmet etmeyi temsil eder. Bir’ler gurur ve gücünden dolayı eğilmemeyi temsil eder ve hiçbir durumda eğilmek istemez; sadece üzerlerine baskı gelirse ve zorunda kalırlarsa eğilirler. Halbuki 2’ler üzerlerine gelen yükü taşıyabilmek için eğilirler. Bu esneklik ikilerin yük üzerlerinden kalktığında ayağa kalkmalarını kolaylaştırır. 2’ler hükümdarın arkasındaki güç gibidir, olayların sonucunu çok nazik bir güçle ve ikna ile değiştirirler.

Kendilerini yaptıkları şeye son derece adarlar; bu yüzden aynısını da karşılık olarak beklerler. Eğer ki saldırıya uğrarlarsa acımasız ve intikamcı olabilirler. Karşılarına çıkan gücü yok etmek için ne gerekiyorsa yaparlar.

 Yaşam Yolu Numarası: 3’LER  – YETENEKLİ ÇOCUKLAR 

Doğal bir satış uzmanıdırlar; çünkü doğal bir konuşma ve ikna yeteneği vardır ve karizmatiktirler. Yaratıcılık için doğal yeteneğiniz vardır ve yeteneklerinizin farkındasınızdır. Fakat biraz şımarık çocuklar gibi de olabilirler; organize olmak problemi çekebilirler ve rehberlik gerekebilir.

Kendinizi iyi ifade etme yeteneği, dışa dönük kişiliğinizle birleşince, sanatsal konularda ya da satış işlerinde başarılı olursunuz. Aslında konuşma yeteneği olan kişi de diyebiliriz. Karizmanız ve espri yeteneğiniz sizi istediğiniz kapıdan sokar ve insanlar sizin bazı olumsuz yanlarınızı görmezden gelirler. Doğal olarak pozitif enerji taşırsınız ve insanlar pozitif enerjinize doğru çekilirler.

Fakat en büyük yeteneğiniz aynı zamanda en büyük zayıflığınızdır. Bu yetenekler size doğuştan geldiğinden diğerlerinin zorlandığı konuları anlamakta güçlük çekersiniz. Çok sevilen ve birçok arkadaşı olan bir insan olmanıza rağmen ilişkilerin derinine inmekte zorluk çekersiniz; özellikle de aşk ilişkilerinde.

Kendilerini tamamlamak ve mutlu olmak için, disiplinli olmayı öğrenmeleri ve derin ilişkiler kurmak üzerine çalışmaları gerekmektedir.

 Yaşam Yolu Numarası: 4’LER – ORGANİZATÖRLER 

Hayatlarını bir mantık ve düzen çerçevesinde yaşarlar. Dört’ler stabilite arayışındadırlar. Çok çalışırlar ve iyi bir planla en zor işin bile başarılabileceğine inanırlar. Daha çok eril bir rakamdır; dördün şekli aslında kendisi hakkında bilgi verir, köşelidir ve esnemeyi sevmez. Güvenilirdirler ve sabırlıdırlar; ama bu kadar disiplinli olmaları onların sıkıcı bir insanmış gibi görünmelerine sebep olur. Aslında zekice ve değişik bir espri anlayışları vardır. Başarılarından gurur duyarlar ve onlar için mutluluk kaynağıdır. Toplumun ilgisini sevmezler ve yaptıkları şeyi sürekli yapıyor olmaktan mutlu olurlar. Bu inatçılığınız ve değişmezliğiniz kendinizi savunmanız gerektiğinde sizi son derece kuvvetli bir asker yapar.

Bazen yeni fikirlere kapalı olabilirler; kendinizi esnetmeyi ve başka fikirleri de dinlemeyi öğrenmelisiniz (kabul etmeseniz de olur). İşleyen sistemlerin yerine yeni şeylerin getirilmeye çalışmasını anlamazlar. Değişimi sevmediklerinden kurallara bayılırlar. Herşeyin gidişatı belli olunca (yani tahmin edilebilir olunca) kendilerini güvende ve emniyette hissederler. Bazen küçük değişimler bile onların hayatında kaosa sebebiyet verebilir. Belki bir şirketin CEO’su olmazlar ama bu çalışkanlıkları, güvenilirlikleri ve azimleri onları kariyerlerinin yukarı basamaklarına taşır.

 Yaşam Yolu Numarası: 5’LER – ÖZGÜR RUH

Sürekli değişim ve gelişim ihtiyacında olan aktif enerji. Eğer siz bir beş iseniz, çevrenizdekiler sizi tahmin edilemez ve bağımsız olarak nitelerler. Her zaman maceraya hazırsınızdır ve risk almaktan korkmazsınız. Sadık bir insansınızdır fakat aynı zamanda biraz bencil ve düşüncesiz olabilirsiniz.

Değişim sizin için bir gerekliliktir, özgürlüğünüze önem verirsiniz ve ne yapacağınızın söylenmesinden hoşlanmazsınız. Bu yüzden kariyerinizde sıkıntılar yaşayabilirsiniz, tam olarak kendi yolunuzu bulana kadar birçok iş değiştirebilirsiniz. Sizin değişim ihtiyacınızı karşılayan yerleri seversiniz o yüzden danışmanlık ya da kendi işinizi yapmak sizin için daha iyi olabilir. Aklınıza bir şeyi koyduğunuzda o duruma doğru nasıl azimle yürüdüğünüze insanlar şaşacaktır.

Her duruma adapte olabilen, akıllı ve gelişimci bir kişisinizdir. Toleranslı bir yapınız vardır ve başkalarının özgürlüğüne de saygı gösterirsiniz fakat bu fazla toleranslı durumunuz bazen yanlış insanlara güvenmenize yol açabilir. Değişik insanları seversiniz fakat bazen bu yüzden sıra dışı ve düzensiz hayatı olan insanlara çekilmeniz de mümkündür.

 Yaşam Yolu Numarası: 6’LAR BAKICI – GÖREVLİ

Altı rakamı her şeye çözüm bulan bir kişiyi anlatır. Doğal olarak şefkatli, koruyucudur ve hayatını etrafındaki insanların sorunlarını çözmeye adar. Genelde aileleri ve toplulukları bir arada tutan yapıştırıcı gibidirler ve sevdiklerini ne pahasına olursa olsun korurlar.

Kuvvetli bir adalet anlayışları vardır ve bu yüzden iyi bir avukat ya da danışman olabilirler. Kendilerine saygı gösterilmesini sağlayan ayakları yere basan ve mantıklı bir yapıları vardır. Herkesle iletişim kurabilir ve arkadaş olabilirler. Kendinizden çok fazla vererek başkalarına yardım etmeye çalışabilirsiniz ve bu sizin yanlış insanlara fedakarlık yapmanıza neden olabilir. Genelde kendilerine huzurlu bir ortam yaratırlar ve bunun bozulmasından nefret ederler.

6’lar tüm rakamların içinde en dengelisidir fakat bir anlaşmazlık yaşandığında oldukça yıkıcı ve patlamaya hazır olabilirler. Fazla verici olmanız ve sevgi dolu yaklaşımınız insanların sizin bu tavrınızdan faydalanmasına ve sizi kullanmaya çalışmasına sebep olabilir. Fakat tabiî ki sizinde limitleriniz var; kızgın bir altıdan uzak durmanızı tavsiye ederim!

6 rakamları partnerlerini nasıl seçtiklerine dikkat etmelidirler, duygusallığınız kararlarınızı gölgeleyebilir. Duygusallık bazı şeyleri görmenize engel olabilir.

 Yaşam Yolu Numarası: 7’LER –  FİLOZOFLAR

Yediler doğal olarak meraklıdırlar ve bu yüzden kendilerini bilinmeyeni araştırmaya adarlar. Oldukça analitik bir yapınız vardır ve müthiş öngörüleriniz; bunlar araştırmalarınızda size destek olurlar. Diğerlerinin kırık parçalar gördüğü yerde, yediler çözülecek bir puzzle görürler. Zihinsel yaratıcılık ile pratik zekanın harika bir karışımısınız.

Karizması olan bir insansınız,zekisiniz ve konuşmalarınız ile insanları etkileyebilirsiniz. Olaylara geniş bakış açısı ile yaklaşmanız diğer insanları etkileyen özellikleriniz arasında. Doğal olarak öğrenme, analiz etme ve hayatın önemli sorularına cevap arama yeteneğiniz var ki bu özellikler sizi hayatta ileriye taşıyor.

Fakat bu yetenekler aynı zamanda sizi yalnız ve sessiz bir hayata doğru çekebilir. Daha çok yalnız çalışmayı seviyor olabilirsiniz ve yalnız zamanınıza önem veriyorsunuz. Fakat bunun sizi kendi halinizde ve biraz da bencil bir insan yapmasına izin vermemelisiniz.

Kendinizi geliştirmek için çok büyük bir yeteneğiniz var ve hayatta çok ileri seviyelere gidebilirsiniz. İlişkilere ve özellikle daha derin ilişkilere zaman ayırmalısınız. Sosyalleşmek sizin bakış açınızı geliştirecektir ve hayatınızda, gelişiminizde önemli olacaktır.

 Yaşam Yolu Numarası: 8’LER – PROFESYONELLER

Daha çok kariyere, iş hayatlarına, finans konularına ve otoriteye önem verirler. Spiritüelsinizdir ama spiritüelliğe pratik ve gerçekçi bir bakış açınız da vardır. Gerçeklerle, inanmamız istenen şeyler arasındaki farkı iyi bilirsiniz.

Sekizlerin paraya odağı fazladır fakat bunu ulaşılması gereken bir sonuç olarak değil bir ölçme aracı olarak kullanırlar. Lüksü severler, keyiflerine düşkün olurlar ve kariyerlerindeki başarının onları daha konforlu ve iyi bir hayata adım atmak için gerekli olduğunu düşünürler. Başkalarıyla konuşmayı ve bilgilerini paylaşmayı severler ve aslında bir nevi koçluk yapmaya yönelebilirler.

Fakat en iyi sonuçları desteklendikleri zaman verirler. Azminiz sizi iyi bir lider yapabilir ama eğer arkanızda sizi takip eden ve takdir eden birileri yoksa anlamsızdır. Genç yaşlarda iyi desteklenmeyen sekizler bazen büyüme potansiyeli olmayan dar yollar tercih edebilirler. Bu da öfkeye ve tatminsizliğe yol açar. Bir takımla çalışmayı seversiniz. Doğal olarak dengelisiniz ve bunun kalıcılığını sağlamak için etrafınızı bu dengenin kalıcı olmasını destekleyecek insanlarla çevirmelisiniz. Başarıya ulaşmak için içinizde büyük bir potansiyel var, fakat aynı zamanda fazlaca özgürlüğüne düşkün olma durumunuzda bu yüzden aynı oranda başarısız olma ihtimalinizde var. Kendi yolunuzu bulmayı ve dengede kalmayı unutmayın!

 Yaşam Yolu Numarası: 9’LAR – HÜMANİSTLER

Numerolojik olarak en enteresan olan rakamdır.  Herhangi bir rakamı 9 ile çarptığınızda çıkan rakamları birbirine ekleyerek tek haneye düşürdüğünüzde (yukarıda yaşam yolu numaranızı hesapladığınız gibi), sonuç her zaman 9 olacaktır. Örneğin,

9x 4 = 36 = 3 + 6 = 9

Bölündüğünde de bu her rakamla aynı şekilde olur, ne kadar büyük olursa olsun. Fakat eklemeye baktığımızda da tam tersi olur. Herhangi bir rakama 9 eklediğinizde ve sonucu yine tek haneli bir rakama indirgediğinizde , sonuç her zaman ilk kullandığınız rakam olur, sanki hiçbirşey eklenmemiş gibi. Mesela:

3 + 9 = 12 => 1+2 = 3

9 rakamındaki matematik aslında sembolizmasının kalbine dokunur. Dokuzların dünyaya sundukları bitmeyen bir sevgi akışı vardır ve bunu en büyük şekli ile dünyaya sunarlar. Global bir farkındalıkları vardır ve tüm insanlar arasında bir bağ olduğunu bilirler. Son derece insancıldırlar ve konu yardım etmek olunca yakın bir arkadaşları ile daha önce hiç görmedikleri bir kişi arasında hiç ayırdım yapmazlar. Başkalarının onların bakış açılarını neden anlamadığını ise anlamazlar. Toleransları yüksektir, insanları yargılamaya yatkınlıkları oldukça düşüktür ve farkındalığı en yüksek rakamdır yani kişilerdir. Bir haksızlığın önüne geçmek için ellerinden geleni yaparlar çünkü adalet onlar için önemlidir.

Burada aslında matematikteki sembolizmayı görüyoruz. Çarpıldığında diğer rakamları da 9 rakamına çevirirler. Yüksek ahlak anlayışları vardır ve diğerlerinin de farkındalığını artırmak için onların iyiliğine çalışırlar. Eklendiğinde ise sanki hiç 9 rakamı eklenmemiş gibi olur. Hayatta da dokuzların başkalarına yardım etmek için yüksek bir isteği vardır başkalarının kaybettiklerini geri verirler. Bununla birlikte hiçbir zaman kendilerine bir şey beklemezler; tanınma ya da takdir gibi –  sanki hiçbirşey yapmamış gibi davranırlar.

Her rakamda olduğu gibi 9’ların da karanlık bir tarafı vardır. Genelde hayatın realitesi ile hayal kırıklığına uğrarlar, özellikle de etraflarındaki insanlar tarafından. Aşk ilişkilerinde kalplerini açmakta sorun yaşadıklarından zorluklar yaşayabilirler. Bazen hedeflerine fazla odaklanabilir ve etrafındakileri ihmal edilmiş hissettirebilirler. Bazen etrafınızdakiler size bencil diyebilirler ve siz bu kadar önem verdiğiniz bir şeyle ilgilenmenin neresinin yanlış olduğunu anlayamayabilirsiniz. Bu yüzden bazı kişilerden soğuyabilirsiniz.

Size dünyayı obtektif olarak değerlendirme yeteneği verilmiştir önce bunu kendi hayatınıza uygulamalı ve kendinize dürüst olmalısınız. İçinize çekilmek yerine kendi eksikleriniz ile yüzleşmeyi öğrenmelisiniz…

Yaşam yolu numarası hresabını ve açıklamalarını detaylı izlemek için link burada… 

Melekler size sayılar aracılığı ile mesajlar veriyor olabilir mi?

11 Yorumlar

  1. Tatlıkız
  2. Sinem
  3. Ayse
  4. ozzy geo
  5. Meral
    • Güliz Kına
  6. eylül

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir