Güliz Kına Astroloji

Astroloji, Burçlar, Aylık Burç Yorumları, Astroloji Danışmanlığı, gökyüzü, gezegenler, yıldızlar, astrology, astrolojidanışmanlığı, yıllıkyorumlar

Pazar

10

Mayıs 2020

0

YORUMLAR

Satürn Kova burcunda geri gidiyooor!

Yazar , Kategori Astroloji

saturn in aquarius

Karmanın Lordu Satürn 11 Mayısta Kova burcunda geri gitmeye başlayacak, eski konular ve sınavlar bu dönemde gündeme gelebilecek, kısaca öncelikle Kova burcundaki ilerlemesinin etkilerine bakalım sonra bu gerileme dönemini detaylandıralım;

#Satürn en büyük öğretmendir, düzenleri, kuralları, eski sistemleri, gelenekselciliği anlatır. Geçtiği alanda düzen ister, eski ve beğenmediği sistemleri yıkar ama yerine yenisini getirir. Geçtiği hayat alanının konularını test eder, eğer sağlam ise ve sizin için iyi ise tutar, yoksa alır götürür. Tabiiki her gezegen gibi Satürn de geçtiği burcu moduna bürünür ve temizliği, değişimi bu konular üzerinden olur. Satürn Oğlak geçişi eski sistemlerle, inanışlarla, yapılarla, kurallarla ve düzenlerle alakalı demiştik ve son 2,5 yıllık geçiş sürecinde birçok şeyi temelden sarstı. Şimdi 22 Marttan bu yana #Satürn #Kova burcuna geçerek yepyeni bir dönemi başlattı, önceden de yazdığım gibi neye ve neden inandığımız bu dönemde değişiyor. #Kova burcu teknoloji ile alakalıdır, bazı buluşlarla, internet, keşifler, radikallik, isyankarlık, beklenmeyen çıkışlar, toplum ve toplumu ilgilendiren olaylar, özgürlük ihtiyacı ile de alakalıdır. Bu kısım önceden de yazdığım kısım ki Satürn’ün bu alana geçişi ile birlikte zaten hepimiz bu kısıtlamaları yaşadık ve kendimizi daha çok teknolojiye verdik.

Bu dönemler her ne kadar özgürlük dönemleri, toplumsal uyanışlar ve ayaklanmalarla alakalı da desek, bir o kadarda bağnazlık ve sabit düşüncelerin ön plana çıktığı, kısıtlanmaların olduğu bir dönemde olacak. Bu daha önceden yazdığım uzun bir yazı idi okumak isterseniz linki burada. Satürn #Kova burcuna 22 Martta geçti ve 2 Temmuzda buradan geri giderek çıkıp #Oğlak burcuna geri dönecek. Sonra tekrar gelişi ise 17 Aralık 2020’de olacak. Satürn’ün gerilemesi 11 Mayıs itibari ile başlayacak hepimizin haritasında #Kova burcunun bulunduğu alanlarda bir sorgulama, sınav sonucu yaşatacak, sonra son dokunuşları yapmak üzere Oğlak burcuna geçecek ve sonrada uzunca bir süre kalmak üzere 17 Aralıkta Kova burcunda hareketine tekrar başlayacak.

Satürn gerilemesi karma ile son derece alakalıdır, karma nedir derseniz en kısa açıklaması ile ettiğini bulma dünyasıdır, hemen oh işte o ettiğini bulsun demeden önce bu konu öncelikle ve öncelikle kendinizle ilgilidir başkasına gitmeden önce kendi hayatınıza ve karma yarattığınız alanlara bir bakın. Birini kınamak, yargılamak v.b birçok şey karma durumuna girer, yani ettiğini bulma ve sonuçlarını görme zamanı. Tabii bu zamanda yaptıklarınıza da ekstra dikkat etmek lazım. Bu etki Kova burcunda 2 Temmuza kadar devam edecek, burçlara etkilerini yayınlıyorum, sonra ise Oğlak burcu etkisi başlayacak onu burcunuza göre merak ederseniz de buradan yazıma ulaşabilirsiniz.

Satürn #Kova geçişinin ve gerilemesinin burçlara etkileri

Kova & Yükselen Kova: Tüm Kovalar bu geçişten en fazla derecede etkilenecek olanlar ve büyük değişim onları bekliyor olacak. Kova burçlarının yönetici gezegeni olduğundan Kova burçlarının hayatlarını yapılandırmalarını sağlayacaktır bu geçiş ve koydukları hedefler doğrultusunda güzel gelişmeler yaşamaları için çok önemli 2,5 yıllık bir süreç başlıyor. (özellikle 17 Aralık sonrası) Bu dönemde sorumluluk artışları söz konusu olacaktır ama Allah’tan Kovalar bu duruma alışık olduklarından çok fazla zorlanmayacaklardır, tek zorlanacakları konu daha çok zihinsel alanda sabit oldukları ve kaldıkları konular olacak. Daha öncede yazdığım gibi kovalar için iş değiştirme, iş kurma, evlenme, çocuk yapma v.b birçok konu gündemde olacak. Eğer hayatınızda memnun olmadığınız şeyler varsa yıkıp yeniden yapılanmanız için harika bir dönem. Satürn ile ilgili bir uyarı ise size hizmet etmeyen ve vadesi dolmuş şeyleri yıkmasıdır, bu yüzden bazı bitişler yaşayabilirsiniz ama unutmayın bu dönemde gidenler artık hayatınızda olmaması gerekenlerdir, yerine de yenisi geliyor olacaktır. Bol çalışmalı ve yoğun bir döneme hoş geldiniz, değişimleriniz kolay olsun!

Yükselen Koç: Satürn Kova geçişinin ilk etkilerini 22 Mart itibari ile görmeye başlayacaksınız. Bu etki 2 Temmuza kadar devam edecek ve değişimin ilk sinyallerini verecek, sonra ise 17 Aralıkta Kova burcunda başlayan bu geçiş 2,5 sene kadar devam edecek. Bu etkiyle umutlarınız ve hayalleriniz yoluna adımlar atmak için güzel bir döneme giriyorsunuz hep hayal edip bir türlü yapamadığınız şeyleri bu dönemde bir bir yapabilirsiniz. Bunlar kolay olmayabilir sizi zorlayabilir ama sonunda istediğiniz hayatı kurduğunuzu fark edebilirsiniz. Bu 2,5 yıllık süreçte arkadaş ortamınız değişebilir ve bazı samimi olduğunuz insanlar hayatınızdan çıkabilir. Unutmayın yerine yepyeni insanlar gelecektir, sizinle ve yeni hayatınızla uyumlu olanlar tabii ki. Yeni sosyal çevreler, yeni hayaller sizin için açılacak kapılar arasında ama bunları yapmak için gerekli değişim belki de önce kendinizde yapılacak olandır?

Yükselen Boğa: Satürn’ün Kova burcuna geçişi ilk etkiyi 22 Martta başlatacak ve bu 2 Temmuza kadar devam edecek ve ilk değişim alanlarını gösterecek. Boğalar aslında bir süredir değişime zorlanıyorlar ama bir türlü kendilerini değişimi yapmak için harekete geçiremiyorlar çünkü sevmiyorlar. Bu etki sizi en çok kariyer alanında etkileyecek, bu dönemde memnun olmadığınız bir işte hatta meslekte iseniz bunu değiştirebilirsiniz ya da bu değişime zorlanabilirsiniz. Yeni bir iş, kariyerde tepelere tırmanmak için iyi bir dönem ama şimdiden uyarayım bu ciddi çalışma temposu anlamına da gelecek. Yine evlilik konuları da bu dönemde gündeme gelebilir, evli kişilerde ise önümüzdeki 2,5 yıl boyunca ilişki kopmaları yaşanabilir ama sadece mutsuz oldukları ve bırakmak isteyip bırakamadıkları ilişkilerde iseler. Ciddi bir değişim yaşayabileceğiniz önemli bir döneme başlıyorsunuz, hayrınıza olan değişimler olması dileği ile…

Yükselen İkizler: Satürn Kova geçişi 22 Mart – 2 Nisan arasında ilk etkisini gösterecek fakat bu bir öngösterim olacak. Gerçek etki 17 Aralıkta başlayarak 2,5 yıl kadar devam edecek. Eğer bu dönemde yurtdışı ile iş yapmak istiyorsanız ya da yüksek eğitim konuları gündemde ise bu konular ciddi bir efor ve çalışma temposu gerektirebilir. Bu temponun sonunda ise iyi bir eğitim ya da sertifika elde edebilirsiniz. Eğer aklınızda yurtdışında eğitim almak ya da yaşamak gibi planlarınız varsa bunları yapmak için adımlar atabilir ama gerçekleştirmek için bir hayli uğraşabilirsiniz. Yine yurtdışı ile iş yapmak için bir şeyleri yapılandırıp bir iş kurabileceğiniz ya da işinizde ilerleyebileceğiniz bir yıl olabilir. Yine hukuksal konularda da mücadeleler söz konusu olabilir. Dikkat etmeniz gereken bir konu da inançlar, eğer çok sabit olduğunuz şeyler vardıysa veya çok kişiyi kınadıysanız bu konular bu dönemde sınav olarak size gelebilir. Yani kınadığınız şeyleri yapmanız ya da benzer konular yaşayarak bu durumları anlamlandırmanız gerekebilir. Bu konumlamada inançlar konusunda kimseye katı olmamaya ve yargılamamaya dikkat etmelisiniz. Güzel gelişmeler yaşayacağınız bir dönem olması dileği ile…

Yükselen Yengeç:  Satürn Kova geçişi 2 yıldır tutulmalar ve diğer etkilerle hayatı alt üst olmuş Yengeçler için tam bir düzenleme vakti olacak. Bu etki 22 Martta başlayacak ve ilke tkilerini gösterecek sonra Satürn Oğlak burcuna son düzenlemeleri yapmak için gidecek ve 17 Aralıkta geldikten sonra 2,5 sene bu konular üzerinde çalıştıracak, konu ne derseniz konu para! Parasal konularda düzenlemeler, yapılandırmalar, ortak iş kurma gibi konular sizin hem sınav hem de yapılandırma alanınız olacak önümüzdeki 2,5 yıl içinde. Bunun içinde bir şey satın almak için banka kredisi almak ve onu ödemeye çalışmakta var. Hayat önümüzdeki dönemde size hem parayı kullanmayı öğretecek, hem bu konularda ufak sınavlar yapacak hem de önünüze finansal konuları yapılandırma fırsatları sunacak. Güzel bir öğrenme süreci yaşamanızı dilerim.

Yükselen Aslan: Satürn Kova geçişi etkisini hissetmeye başladık ama tam etki 22 Martta başlayacak ve bu nelerin değişmesi gerektiğinin bir ön gösterimi olacak. Asıl etki 17 Aralıkta başlayacak ve 2,5 yıl kadar devam edecek.Aslanların öğrenme ve gelişme alanı ise ilişkiler konuları olacak, evli olmayanların Kovada seyredeceği 2,5 yıllık süreçte evlenmeleri veya ciddi bir ilişkiye başlamaları söz konusu olacak. Evli olanların ise evlilikleri sınavlardan geçebilir, Satürn sağlam olmayan ilişkileri koparabilir sağlam ilişkiler ise bu dönemde bazı zorlukları beraber aşıp daha kuvvetlenebilir. İlişkiler konusunda fazla verici ve fedakâr olan Aslanların bu dönemde dengeyi bulmaları gerekecek. Hem mantıklarını hem de duygularını bir araya getirerek ilişkileri dengeye getirmeleri önemli olacak. Yine bir diğer önemli konu ise beraber iş yaptığınız insanlar olacak.

Yükselen Başak: Satürn #Kova geçişi 22 Marta tarihi itibari ile başlayacak, etkisini 2 Temmuza kadar devam ettirdikten sonra tekrar Oğlak burcuna geri dönerek bize değişim gerekecek alanların ilk sinyallerini verip hazırlık yapmamızı isteyecek. Yükselen Başakların ise dikkat etmeleri gereken alan sağlıkları olacak, sağlık alanında sorunlu durumları yapılandırmak için uğraşabilirler. Yine iş alanınızda değişim ya da ekiplerinizde çalışanlarda değişimler yaşayabilirler. Yeni bir  işe, projeye başlamak veya ekibe katılmak söz konusu olabilir ama çok çalışmaları da gerekebilir.Bu yüzden ciddi ve azimli bir çalışma ve yapılandırma yılına hazır olun, özellikle 2021 için, inşa eder gibi bir işler yapacaksınız ve hayatınızda önemli işler kuracaksınız zor bile olsa bu tecrübeler size çok şey katacak.

Yükselen Terazi: Satürn #Kova geçişi 22 Marta tarihi itibari ile başlayacak, etkisini 2 Temmuza kadar devam ettirdikten sonra tekrar Oğlak burcuna geri dönerek bize değişim gerekecek alanların ilk sinyallerini verip hazırlık yapmamızı isteyecek. Asıl etki ise 17 Aralıkta başlayacak ve 2,5 yıl kadar sürecek. Bu geçişin yapılandırma alanı, Teraziler için aşk, çocuklar ve hobi gibi yaptıkları işler olacak. Hobi gibi düşündükleri işlere yoğunlaşmaları ve çok çalışmaları gerekebilir, yine aşk konularında da biraz zorlanmalı, bol öğrenmeli bir yıl olacak gibi gözüküyor. İyi tarafı ise uzun vadeli birlikte olacakları bir ilişkinin hayatlarına girmesi olacak ama size çok iyi gelmeyen bir kişininde eskiler listesine gitmesi mümkün. Evli olanlar için ise çocuk sorumluluğu almaları gereken bir yıl olabilir, aileye yeni bir üye katılabilir ya da çocukları önümüzdeki dönemde çok fazla ilgi gerektirebilir. Hobi olarak yapılan bir şeyin bir işe dönüşmesi çok mümkün özellikle 17 Aralıktan sonraki 2,5 yıllık dönemde.

Yükselen Akrep: Akreplerin bu geçiş ev ve aile alanını etkileyecek, ev – yer değişimi,yeni bir ev, şehir mümkün olabilecek Akrepler için önümüzdeki dönemde… Gayrimenkul konularında yapılandırmalar olabilir, bir ev alabilirsiniz ya da gayrimenkul ile alakalı işler yapmaya başlayabilirsiniz. Yine bir aile kurmanız ve bu yüzden bir ev değişikliği yaşamanız da mümkün. Satürn bu alandan geçerken evlilik konularını gündeme getirebilir. Ailenizle ilgilenmeniz ve onların sorumluluğunu da almanız gerekebilir önümüzdeki dönemde. Bu konularda yapacağınız her şeye dikkat etmenizi tavsiye ederim çünkü Satürn bir nevi niyet sınavı yapar. Nelerin değişmesi gerektiğinin ilk etkisi 22 Martta başlayacak – 2 Temmuza kadar devam edecek sonra ise asıl etki 17 Aralıkta başlayarak 2,5 yıl kadar bu alanda devam edecek.

Yükselen Yay: 2020 yılının büyük değişimler yaşayacak burçlarından biri de sizsiniz Yaylar,  değişimler yolunuzda olacak. Satürn Kova geçişi sizin daha çok akrabalarınız ve kardeşleriniz ile ilgili alanı etkileyecek onlarla ilgilenmeniz ve onlara destek olmanız gerekebilir. Yine bu dönemde önemli bir sözleşmeye imza atabilirsiniz. Eğer kitap yazmak istiyorsanız önümüzdeki dönem sizin projelerinizi yapılandırmanız için iyi olacaktır. Yine bu dönemde eğitim almak, kendinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Bir yer – şehir değişimi de bu dönemde söz konusu olabilir. Nelerin değişmesi gerektiğinin ilk etkisi 22 Martta başlayacak – 2 Temmuza kadar devam edecek sonra ise asıl etki 17 Aralıkta başlayarak 2,5 yıl kadar bu alanda devam edecek.

Yükselen Oğlak: Sizin için biraz rahatlama dönemi geliyor ama şimdilik kısa bir süreliğine, 22 Martta burcunuzda yaptığı 2,5 yıllık seyahati bitirecek Satürn size 2 Temmuza kadar rahat bırakacak sonra son düzenlemeleri yapmak ve derslerinizi öğrenmişmisiniz diye bakmak için tekrar geri gelecek ve 17 Aralık sonra uzunca bir süre tekrar görüşmemek üzere veda edecek. Tabiiki Satürn sizin burç yöneticiniz olduğundan sizin için o kadarda zorlu bir etki olmadı ve Satürn’ün her hareketi size zaten direkt etkiliyor. Bu geçiş ile özellikle parasal konularda bir yapılandırma söz konusu olacak geçişin devam ettiği 2,5 yıllık süreçte. Parayı kullanmayı öğrenmeniz, kazanç alanınızda bazı değişmeler ve bazı borçlara girmeniz söz konusu olabilir. Eğer çok para harcayan bir insansanız paranın önemini anlamak için bazı sınavlardan geçebilirsiniz. Bu dönemde yeni bir kazanç sistemi oturtabilirsiniz.

Yükselen Balık: Satürn #Kova geçişi sizin için çok içsel bir süreç olacak bu süreç adeta sizden yeni bir siz yaratacak. Birçok bilgi karşınıza gelecek bu dönemde, bunlar astroloji, enerji v.b birçok bilgi olabilir. Bilinçaltınız çok tetikleneceği için kimi korkularınız gündeminize gelebilir bu dönemde. Bazen içinize kapanmak isteyebilirsiniz, bunlar dönem dönem olabilir. Yine birçok bilgiyi öğrenmek ve kendinizi geliştirmek için bir çabaya girebilirsiniz. Sağlık konularında da dikkatli olmanız gereken bir dönem olacak ara ara sağlığınızla ilgili durumlar tetiklenebilir. Kendinizi yeni bilgilere açmanız ve geliştirmeye niyet etmeniz bu dönemde önemli olacak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir